İzmir'den kısa kısa

İzmir'den kısa kısa
İzmir'den kısa kısa
- İZSU Genel Müdürlüğü Bayındır'da kuracağı artıma tesisi için ihale hazırlıklarına başladı

İZMİR (AA) - İZSU Genel Müdürlüğünün Bayındır'da kuracağı arıtma tesis için ihale hazırlıklarına başladığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Bayındır merkeze uzak yerleşim yerlerinin atık su sorununu çözmek amacıyla Hasköy'de kurulacak arıtma tesisinin Bayındır'ın ikinci, Küçük Menderes Havzası'nın da 11. ileri biyolojik atık su arıtma tesisi olacağı belirtildi.

Arıtma tesisi için ihale hazırlıklarına başlandığı, evsel atık sularını arıtacak tesisin Hasköy ve Gerenler Mahallesi sınırları içerisinde 10 bin metrekarelik alanda inşa edileceği kaydedildi.

- Süreç iyileştirme ve yönetim organizasyon projesi"

Yaşar Üniversitesi Araştırma Geliştirme Merkezi'nin Büyükşehir bünyesinde gerçekleştirdiği "Süreç iyileştirme ve yönetim organizasyon projesi" tamamlandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaptığı açıklamada, 21 binin üzerinde bir kadro ile çalıştıklarını belirterek, "Bu kadronun performans değerlendirmesi yapılmadan, çalışanlar ödüllendirilmeden verimli olamayacağımızı ve 4 milyon İzmirli hizmet edemeyeceğimizi biliyoruz. Yaşar Üniversitesi'nin bu çalışmasını ödünsüz uygulamak için elimizden geleni yapacağız. Her zamanki gibi, aklı ve bilimi kullanacağız" dedi.

- Çimde müzik keyfi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaz döneminde Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen çim konserlerinin bu haftaki konuğu "Rocka" grubu olacak. 2005'te  Ankara 'da kurulan grubun vokalisti Halil Özüpek, gitaristi Barış Ceylan, davulcusu Ömer Uyanık, bas gitarcısı Yiğit Üney, klavyecisi ise Berkay Ertürk.

Konser 9 Temmuz Perşembe günü saat 21.00'de başlayacak.