İzmir'den Zürih'e direkt uçuşlar başladı

İzmir'den Zürih'e direkt uçuşlar başladı
İzmir'den Zürih'e direkt uçuşlar başladı
- İsviçre'nin ulusal havayolu şirketi SWISS, haftanın 3 günü İzmir'e direkt uçuşlar gerçekleştirecek

İZMİR (AA) - Adnan Menderes Havalimanı'ndan, İsviçre'nin ulusal havayolu şirketi SWISS'in düzenlediği Zürih uçuşları başladı. İzmir ve Zürih arasında haftada üç gün karşılıklı direkt seferler gerçekleşecek.

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İsviçre'nin ulusal havayolu şirketi SWISS tarafından düzenlenen ilk Zürih seferini karşıladı. Havalimanına inen 152 yolcu ve kabin ekibi, havalimanı yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, Türkiye 'nin en önemli turizm ve ticaret kentleri arasında yer alan İzmir'in uçuş ağına eklenen yeni destinasyonlarla dünyaya açıldığını, Adnan Menderes Havalimanı'ndan bugün yurt içinde 20, yurt dışında 28 ülkede 75 destinasyona direkt uçuş gerçekleştirildiğini belirtti.

Balcı, İzmir ve İsviçre'nin en büyük kenti Zürih'i birbirine bağlayan SWISS'in seferlerinin başlamasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

- Haftada 3 gün direkt uçuş

SWISS, Adnan Menderes Havalimanı'ndan Zürih'e 24 Ekim tarihine kadar salı, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftada üç gün Airbus 320 tipi uçakla karşılıklı direkt sefer gerçekleştirecek.

Bu arada, Adnan Menderes Havalimanı'nda hizmete sunulan yolcu sayısının 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 7 artış göstererek yaklaşık 11 milyona ulaştığı, havalimanının aynı dönemde yüzde 7 artışla 74 bin 48 uçuşa ev sahipliği yaptığı bildirildi.