İzmir'in kurtuluşunun 93. yıldönümü

İzmir'in kurtuluşunun 93. yıldönümü
İzmir'in kurtuluşunun 93. yıldönümü
İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş ve MHP İzmir İl Başkanı Karataş, İzmir'in düşman işgalinden kurtarılışının 93. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve acı günleri aşmamızı sağlayacak olan da 9 Eylül gibi büyük zaferleri yaratan, tüm ulusumuzu tek bir hedef etrafında toplayan birlik ve beraberlik duygumuzdur" açıklamasında bulundu. 

Demirtaş, İzmir'in düşman işgalinden kurtarılışının 93. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda İzmir tarihinin en özel gününü kutlayamayacak kadar acı ve üzüntü içinde olduklarını belirtti.

Artan terör olayları, gelen şehit haberleri nedeniyle bu yıl kutlama yapamayacak kadar üzgün olduklarını dile getiren Demirtaş, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve acı günleri aşmamızı sağlayacak olan da 9 Eylül gibi büyük zaferleri yaratan, tüm ulusumuzu tek bir hedef etrafında toplayan birlik ve beraberlik duygumuzdur. Ülkemizin ihtiyacı olan barış ve huzura da ancak bu birlik ve beraberliğimizi koruyarak ulaşabiliriz. Büyük Atatürk 'ün, Cumhuriyetimizin kurucularının ve tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz" görüşlerini aktardı. 

- MHP İzmir İl Başkanı Karataş:

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili yayınladığı mesajda "9 Eylül istiklal bayrağımızdır" dedi. 

Karataş açıklamasında, Türkiye 'nin vatan, istiklal ve cumhuriyet mücadelesinin aralıksız sürdüğünü dile getirerek şu görüşleri aktardı:

"İzmir bu mücadelenin ülkü şehri, bayrağı ve zaferi oldu. Halen de öyle sonsuza kadar da öyle olacak! Fatihalarla bize bu vatanı bırakan atalarımız başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çaka Bey'den Yüzbaşı Şerafettin'e; Alparslan Han'dan Fatih Han'a, İstiklal Savaşımızın tüm şehit ve gazilerimiz ile birlikte bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum."