İZSU'ya ait malzemelerin hurdacılara satılacağı iddiası

İZSU'ya ait malzemelerin hurdacılara satılacağı iddiası
İZSU'ya ait malzemelerin hurdacılara satılacağı iddiası
- İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Doğan: - "25 tır dolusu İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu? Eğer polise yapılan ihbar olmasaydı milyonlarca liralık alt yapı malzemeleri kaybolacaktı"

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İZSU'nun Menderes Görece'deki deposundan yola çıkan 25 tır dolusu eski ve yeni malzemenin hurdacılara satılmak üzereyken polise yapılan ihbar sonucu satışın engellendiğini bildirdi.

Doğan, yaptığı açıklamada, 25 tır dolusu eski ve yeni çelik borular, su sayaçlarının polise yapılan ihbar sonucu hurdacılara satılmaktan kurtarıldığını, İZSU'nun konuyla ilgili kurum içinde soruşturma açtığını, olayın yargıya intikal ettiğini belirtti.

"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kenti yönetemediği" iddiasında bulunan Doğan, açıklamada şu görüşleri aktardı:

"İZSU'nun Menderes Görece'deki deposundan 25 tır dolusu eski ve yeni malzeme içlerinde çelik borular, su sayaçları bulunan malzemeler hurdacılara satılmak üzere yola çıktığı polise yapılan ihbarla tespit edilmiş ve satış durdurulmuştur. Eğer polise yapılan ihbar olmasaydı milyonlarca liralık alt yapı malzemeleri kaybolacaktı. Bizler İzmirli hemşerilerimiz adına sayın Kocaoğlu'ndan bu konuyla ilgili detaylı ve ayrıntılı bilgi bekliyoruz. Sayın Kocaoğlu'na soruyoruz; 25 tır dolusu İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu? Konuyla ilgili hangi işlemler yapıldı? 

Otobüsü, otobüs durağında gören genel müdür ile ESHOT gibi dev bir kurum, suyu musluk ve denizden başka yerde görmemiş bürokratlarla İZSU gibi hassas bir kurum ancak bu kadar yönetilebilir."