Kadir Gecesi'ne doğru

Kadir Gecesi'ne doğru
Kadir Gecesi'ne doğru
İZMİR (AA) - İzmir Müftü Yardımcısı Ekrem Saylam, Kadir Gecesi'nde Konak Meydanı'nda etkinlik düzenleneceğini bildirdi.Saylam, AA muhabirine yaptığı...

İZMİR (AA) - İzmir Müftü Yardımcısı Ekrem Saylam, Kadir Gecesi'nde Konak Meydanı'nda etkinlik düzenleneceğini bildirdi.

Saylam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bin geceden daha hayırlı olan, ümmetin affedildiği, meleklerin semadan inerek rahmet saçtığı Kadir Gecesi'nin Konak Camisi'nin avlusunda idrak edileceğini söyledi. 

İl Müftülüğü olarak ilgili sivil toplum kuruluşları, ilçe müftülükleri, valilik ve büyükşehir belediyesinin katkılarıyla bu geceyi huzur içerisinde geçirmek için çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Saylam, gecenin birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma, sevgi ve saygı gibi insani, İslami değerlerin daha da gelişmesini perçinleyeceğini dile getirdi. 

İftarla başlayıp sahura kadar sürecek olan bir program tasarladıklarını kaydeden Saylam, programın içeriğiyle ilgili olarak, şunları kaydetti:

"Vatandaşların talebi doğrultusunda, Kadir Gecesi İzmir'de ilk defa Konak Meydanı'nda ihya edilecek. Bu önemli gece için İzmir, İstanbul ve Ankara 'nın yetiştirmiş olduğu hafız, hoca ve mevlithanların katılımıyla, gecenin manevi atmosferine uygun olacak bir program planlandı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş da programa teşrif edecek. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılacak sohbetlerin ardından teravih namazı kılınacak. Tasavvuf müziğinden eserler ve mevlit okunduktan sonra sahura kadar ibadet yapılacak."