Kalkınma Bakanı Doğan İzmir'de

Kalkınma Bakanı Doğan İzmir'de
Kalkınma Bakanı Doğan İzmir'de
- "Bu ülkeyi ben bir çınar ağacına benzetiyorum, bu çınar ağacının farklı dalları var ama köke hizmet ediyor. Biz bir yaprağının bile düşmesini istemiyoruz"

İZMİR (AA) - Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, "Bu ülkeyi ben bir çınar ağacına benzetiyorum, bu çınar ağacının farklı dalları var ama köke hizmet ediyor. Biz bir yaprağının bile düşmesini istemiyoruz" dedi. 

Doğan, İzmir'deki temasları kapsamında geçen hafta bir grubun saldırısına uğrayan HDP Karabağlar ilçe teşkilatı ve Pirsultan Abdal Kültür Derneği Karabağlar Şubesini ziyaret ederek, yetkilileriyle görüştü.

Bakan Doğan, saldırılardaki amacın provokasyon şartlarını yaratıp insanlar arasındaki bağları zayıflatmak olduğunu belirtti.

Pirsultan Abdal Kültür Derneği Karabağlar Şubesi Başkanı Elif Balkır'ın, saldırıların belli bir grup tarafından yapıldığını söylemesi üzerine Kalkınma Bakanı Doğan, bu kişilerle görüşülmesini isteyerek Alevi inancının barıştan başka bir felsefesi olmadığının anlatılması gerektiğini vurguladı.

Bu kişilerle görüşülmesi halinde provokasyonların önlenebileceğine inandığını ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

"O insanlara ulaşalım. Hiçbirimizin birbiriyle sorunun olamayacağını eşit yurttaşlık temeliyle birlikte mücadele verebileceğimizi dahi bildirin, bence konuşmakla çözülebilecek, onları da sakinleştirin. Onlara da durumu anlatın, bizim bir savaş taraftarı olmadığımızı, savaşın tarafı olamayacağımızı, yoksul çocuklarının ölmemesini istediğimizi anlatın. Bu ülkeyi ben bir çınar ağacına benzetiyorum, bu çınar ağacının farklı dalları var ama köke hizmet ediyor. Biz bir yaprağının bile düşmesini istemiyoruz. Yani Sivaslı olsun, Çorumlu olsun, Yozgatlı olsun ortak vatanımızın insanları, bizim paylaşamayacağımız hiçbir sorunumuz yok. Demokrasiyi herkese istiyoruz, barışı herkese istiyoruz, özgürlüğü herkese istiyoruz." 


  ETİKETLER:

  Alevi

  ,

  İzmir

  ,

  hdp

  ,

  ilçe

  ,

  bakan

  ,

  kültür

  ,

  hizmet