Karşıyaka-Göztepe maçına doğru

Karşıyaka-Göztepe maçına doğru
Karşıyaka-Göztepe maçına doğru
- İl Spor Güvenlik Kurulu'nun kabul etmesi halinde açık tribün Göztepe, kapalı tribün ise Karşıyaka taraftarına ayrılacak

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig'de 8 Kasım Pazar günü oynanacak İzmir derbisinde İl Spor Güvenlik Kurulu'nun kabul etmesi halinde açık tribünün Göztepe, kapalı tribünün ise Karşıyaka taraftarına ayrılacağı bildirildi.

Karşıyaka Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada, Karşıyaka-Göztepe maçı öncesinde iki kulüp yetkililerinin bir araya geldiği ve yetkili kurumların onaylaması kaydıyla bazı kararlar aldığı belirtildi.

Yerel ve ulusal bazda geniş destek gören fair-play sürecinin kesintisiz olarak ve geliştirilerek sürdürülebilmesi için gereken özen ve özverinin gösterileceği, maçın başlama saatinin 18.30'dan 13.30'a alınması için Türkiye Futbol Federasyonu'na gerekli müracaatın yapılacağı kaydedildi.

Bu konuda yayıncı kuruluş TRT'nin de anlayış göstermesinin beklendiğine değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tribün paylaşımında açık tribünün rakip takıma, kapalı tribünün ise ev sahibi takıma verilmesi uygun bulunmuştur. Bu şekilde gerek ilk maç ve gerekse ikinci yarıda Göztepe'nin ev sahipliği yapacağı maçta her iki takımdan da mümkün olduğunca fazla taraftarın maçı izleyebilmesi amaçlanmıştır. Ancak bu konuda İl Spor Güvenlik Kurulu'nun nihai kararları esas olacaktır. Rakip takım tribün bilet fiyatı 20 lira olarak belirlenmiştir. Karşıyaka Spor Kulübü'nün ev sahibi olduğu ilk maç için alınan bu kararlar ve bilet fiyatları, ikinci yarıda Göztepe'nin ev sahibi olacağı maçta da Karşıyaka için aynen uygulanacaktır."