"Karşıyaka'nın Amazonları"ndan kupalara ambargo

"Karşıyaka'nın Amazonları"ndan kupalara ambargo
"Karşıyaka'nın Amazonları"ndan kupalara ambargo
- Bostanlıspor Bayan Ragbi takımı, 3 yıl önce kurulmasına rağmen bu sürede kupa kazanıp, 14 oyuncusunu milli takımlara yolladı

İZMİR (AA) - Karşıyaka'nın Amazonları" lakaplı Bostanlıspor Bayan Ragbi takımının, kurulduğu 2012 yılından bu yana 7 kupa kazanıp, 14 oyucusunun milli takımlara gönderdiği bildirildi. 

Bostanlıspor kulübünden yapılan açıklamaya göre "Karşıyaka'nın Amazonları" lakaplı bayan ragbi takımının, kurulduğu ilk yılda şampiyonluğu altın golle kaçırarak 2. olduğu, sonraki yıllarda da adeta kupalara ambargo koyduğu belirtildi. 

Açıklamada bayan ragbi takımının ikinci sezonun yenilmeden ve gol yemeden Türkiye şampiyonluğuna ulaştığına dikkat çekilerek, bunun bir " Avrupa Rekoru" olduğu kaydedildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen kulüp başkanı Avni Erboy, ragbide Türkiye'nin bir numarası oldukları iddia ederek, "Üç yılda Türkiye Şampiyonaları ve turnuvalarda 7 kez şampiyonluk kupasına ulaştık. 14 oyuncumuzu milli takıma yolladık. İlk yedide en fazla oyuncunun Bostanlıspor'dan olması bizim için ayrı gurur veriyor. Ragbici kızlarımız zorluklara karşın inanılmaz bir başarıya imza attı" ifadelerini kullandı.