Kayıp kızını arıyor

Kayıp kızını arıyor
Kayıp kızını arıyor
- Baba Özdemir: - "Beş gündür kızımın izine rastlayamadım, çok endişeliyiz" - "Kızımın sonu, hunharca katledilen Özgecan gibi, cinsel saldırıya uğradıktan sonra öldürülen Cansu gibi olmasın diye yardım bekliyorum"

İZMİR (AA) - İzmir'de, 5 gün önce evden ayrılan 18 yaşındaki kızı Sıdıka'yı arayan Aytekin Özdemir yetkililerden yardım istedi.

Özdemir, 5 gündür haber alamadıklarını kızını, 17 yaşındaki oğlu Bayram Özdemir'le aradıklarını belirtti. Kızının hayatından endişe ettiğini kaydeden Özdemir, "Kızımın sonu, hunharca katledilen Özgecan gibi, cinsel saldırıya uğradıktan sonra öldürülen Cansu gibi olmasın diye yardım bekliyorum. Beş gündür kızımın izine rastlayamadım, çok endişeliyiz" diye konuştu. 

Özdemir, kızının cumartesi günü arkadaşlarıyla buluşmak üzere evden ayrıldığını, ancak daha sonra sözleştikleri halde kızının yerine gelmediğini söyledi.

Sıdıka'nın nerede olduğunu bilmediğini kaydeden Özdemir, şöyle konuştu:

"Hayatından endişe ediyorum. Beni yarı yolda bırakıp gitmez. Arkadaşlarını tanımadığım için kimseden şüphelenmiyorum. Kaybolduğu gün gece saat 01.30 gibi kızımın telefonunu aradım, bir kadın çıktı. 'Ben Seval, kızının arkadaşıyım' dedi. Ben de, 'Hayır sen kızımın arkadaşı olamazsın, sen onla yaşıt değilsin' dedim. Ondan sonra telefon tamamen kapandı."

Polisin, ailenin başvurusu üzerine, kayıp kızın bulunması için çalışma başlattığı bildirildi.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  Kadın

  ,

  Gece

  ,

  Telefon

  ,