KOSGEB Başkanı Biçer:

KOSGEB Başkanı Biçer:
KOSGEB Başkanı Biçer:
- "KOSGEB desteklerinden yararlanan işletme sayısı 2010'dan bu yana 80 bin civarında. Daha çok işletme KOSGEB ile iş yapmalı"

İZMİR (AA) - KOSGEB Başkanı Recep Biçer, kurum desteklerinden yararlanan işletme sayısının 2010'dan bu yana 80 bin civarında olduğunu belirterek, "Daha çok işletme KOSGEB ile iş yapmalı" dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ı ziyaret eden Biçer, kurumun 2015 yılı bütçesinin 660 milyon TL olduğunu belirterek, bunun yaklaşık 400 milyon lirasının hibe ya da kredi olarak işletmelere kullandırılacağını söyledi. 

KOSGEB'in destek miktarının 5 milyar TL olmasının hedeflendiğini kaydeden Biçer, "Yurt genelinde işletme sayısı 3,5 milyon. Bunun yaklaşık 800 bini KOSGEB veri tabanına kayıtlı. KOSGEB desteklerinden yararlanan işletme sayısı 2010'dan bu yana 80 bin civarında. Daha çok işletme KOSGEB ile iş yapmalı" diye konuştu.

Biçer, ayrıca Eylül ayından itibaren KOSGEB'in yeni desteklerinin kullandırılmaya başlayacağını ifade ederek, "EBSO üyesi işletmelerle işbirliğini artırmak istiyoruz. Bunun için teşvik ve destek mekanizmalarını anlatan ortak toplantı ve eğitimler düzenleyebiliriz" dedi.

Yorgancılar da küresel piyasalarda dalgalanmaların arttığı ve rekabetin zorlaştığı bir ortamda, teşvik ve desteklerin önemine dikkat çekerek, sanayicileri KOSGEB desteklerinden yararlanmaya çağırdı.

 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ege

  ,

  Kredi

  ,

  eylül

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  kurum

  ,

  yönetim

  ,

  2015