Kurban pazarlarında bayram bereketi

Kurban pazarlarında bayram bereketi
Kurban pazarlarında bayram bereketi
- İzmir'deki besiciler, pazarlara getirdikleri kurbanlıkların büyük kısmını sattı

İZMİR (AA) - İzmir'deki pazarlara hayvanlarını getiren besiciler, bayrama sayılı günler kala ellerindeki kurbanlıkların büyük kısmını bitirdi. 

Belediyelerin belirlediği noktalarda kurulan kurbanlık pazarlarında satışlar devam ediyor. Kurban  ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bütçesine uygun kurbanlığı bulmak için pazardaki çadırları tek tek dolaşıyor. 

Kurbanlıkları inceleyen vatandaşlar, sıkı pazarlığın ardından alışverişi tamamlıyor. Bu yıl hayvan sayısındaki azlığa bağlı olarak büyükbaş hayvan fiyatlarındaki artışın, kurban ibadetini yapmak isteyenleri, küçükbaşa yönelttiği belirtiliyor. 

- Besiciler memnun

Besiciler, bu yıl işlerinin geçen yıldan daha iyi olduğunu, ellerindeki kurbanlıkların büyük bir kısmını bitirdiğini kaydetti.

Afyonkarahisar 'dan Konak ilçesine bağlı Yenişehir semtindeki kurbanlık pazarına 140 küçükbaş hayvan getirdiğini belirten Yakup Narlı, bir haftadır pazarda olduğunu, bayrama kısa süre kalmasına rağmen getirdiği hayvanların çoğunu sattığını söyledi. 

Diğer çadırlardaki satıcıların da ellerindeki hayvanları hemen hemen tükettiğini dile getiren Narlı, büyüklüklerine göre fiyatı 700 ile bin 500 lira arasında satılan küçükbaşların bu yıl daha fazla ilgi gördüğünü kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Afyonkarahisar

  ,

  İzmir

  ,

  Kurban

  ,

  lira