Küresel Ekonomik Gelişmeler ve İş Dünyası Buluşması

Küresel Ekonomik Gelişmeler ve İş Dünyası Buluşması
Küresel Ekonomik Gelişmeler ve İş Dünyası Buluşması
- MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ülkü: - "Ekonomimiz, dünya genelindeki krizlere rağmen sağlam yürüyüşünü devam ettiriyor"

İZMİR (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, "Ekonomimiz, dünya genelindeki krizlere rağmen sağlam yürüyüşünü devam ettiriyor" değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD İzmir Şubesinden yapılan açıklamada, Şube Başkanı Ümit Ülkü, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İzmir Bölge Koordinatörlüğünce düzenlenen "Küresel Ekonomik Gelişmeler ve İş Dünyası Buluşması- Tecrübe Paylaşımı" konulu söyleşide Türkiye 'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldi.

Ülkü, Türkiye'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye'nin ticaretinde köprü görevi üstleneceğini belirtti.

MÜSİAD'ın üyelerinin her geçen gün güçlendiğini ve Türk ekonomisinde belirleyici etken haline geldiğini kaydeden Ülkü, "Ekonomimiz, dünya genelindeki krizlere rağmen sağlam yürüyüşünü devam ettiriyor. Bir yere yatırım yaparken ilk önce orayı tanımanız, ekonomik eğilimlerini bilmeniz gerekir. Ülkemizde okuyan gençler olarak bizlere ülkelerinizde yatırımlarımız için yol gösterici olacaksınız. Hem ülkenizin hem ülkemizin kalkınmasını el birliği ile yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yabancı uyruklu öğrencilere ticaret hayatındaki tecrübelerini aktaran Ülkü, şunları kaydetti:

"Genç ve dinamik beyinler olarak yaşadığınız zorlukları hayatınızda tecrübe olarak görün ve bir sonraki adımınızda size yaşadıklarınız yol gösterici olsun. Öz vatanlarınızdan gelip idealleriniz için amaçladığınız gelecek doğrultusunda birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız olumsuzluklara göğüs germeli ve hiçbir zaman hayallerinizden vazgeçmemelisiniz."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  MÜSİAD

  ,

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  Yatırım

  ,

  ,

  zaman

  ,

  genç