Kurtalanspor-Karşıyaka maçının ardından

Kurtalanspor-Karşıyaka maçının ardından
Kurtalanspor-Karşıyaka maçının ardından
- Karşıyaka Teknik Direktörü Dumlupınar: "Takımımız 3-1 öne geçince, Kurtalansporlu futbolcular hakeme saldırdı. Bu esnada bir futbolcuları kırmızı kart gördü. Zaten bundan sonra da olaylar şiddetini gittikçe artırdı"

İZMİR (AA) - Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 2. turunda oynanan Kurtalanspor-Karşıyaka karşılaşmasının çıkan olaylar nedeniyle tatil edilmesinden sonra konuk ekip Kurtalan'dan ayrıldı. 

Karşıyaka Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her yerinde futbol oynamaya hazır olduklarını ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Kurtalanspor'la yaptıkları maçta gerekli tedbirleri almadığını savundu. 

İlçede futbol oynamaya müsait stat olmasına rağmen, amatör maçların yapıldığı futbol sahasında karşılaşmanın oynatıldığını söyleyen Dumlupınar, maça başlarken İstiklal Marşı'nın da okunmadığını dile getirdi. 

Olaylardan özellikle yabancı futbolcularının etkilendiğine dikkati çeken Dumlupınar, "Futbolcularım atılan gollerden sonra yedek kulübemize, asker selamı verince rakip takım taraftarları sahaya yabancı madde atmaya başladı. Neredeyse bütün futbolcularım, sahaya atılan yabancı maddelerden nasibini aldı. Son terör olaylarında şehit olan asker ve polislerimiz için nerede olursa olsun, onları anmak için asker selamı veriyoruz. Bunun yadırganacak bir durum olmaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Dumlupınar, maçta 3-1 öne geçince olayların arttığını belirterek, "Kurtalansporlu futbolcular hakeme saldırdı. Bu esnada bir futbolcuları kırmızı kart gördü. Zaten bundan sonra da olaylar şiddetini gittikçe artırdı. Güvenlik güçleri, gerekli tedbirleri alıp bizi soyunma odasına aldı" diye konuştu. 

Güvenlik güçlerinin müdahalesinin olmaması halinde çok daha kötü durumla karşı karşıya kalabileceklerini kaydeden Dumlupınar, askeri araç ve TOMA'lar eşliğinde ilçeden Diyarbakır 'a karayoluyla geçtiklerini sözlerine ekledi. 

 

- Olay 

Kurtalan İlçe Stadı'nda oynanan ve Karşıyaka'nın 3-1 üstünlüğüyle devam eden maçın 87. dakikasında Kurtalansporlu Ahmet, rakibine yaptığı sert hareket nedeniyle kırmızı kart görmüş, kararın ardından taraftarlar sahaya yabancı madde atmıştı. Bunun üzerine karşılaşmanın hakemi Adem Elgörmüş, müsabakayı tatil etmişti.