Kuru üzüm alım fiyatı açıklandı

Kuru üzüm alım fiyatı açıklandı
Kuru üzüm alım fiyatı açıklandı
- Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Türker: - "2015 yılı ürünü baz 9 numara çekirdeksiz kuru üzüm alım avans fiyatı net 6 lira olarak tespit edildi"

İZMİR (AA) - Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker, 9 numara çekirdeksiz kuru üzüm alım avans fiyatının net 6 lira olarak tespit edildiğini bildirdi.

Türker, yazılı açıklamasında, çekirdeksiz kuru üzüm alım avans fiyatının belirlenirken Türkiye 'deki rekoltenin yanı sıra diğer üretici ülkelerdeki rekolte ve kuru üzüm ihraç fiyatlarının dikkate alındığını belirtti. 

Çekirdeksiz kuru üzüm rekoltesinin bu yıl önceki yıllara göre düşük gerçekleşeceğini aktaran Türker, açıklamasında şunları kaydetti:

"Birliğin bağlı kooperatiflerde 2015 yılı ürünü baz 9 numara çekirdeksiz kuru üzüm alım avans fiyatı net 6 lira olarak tespit edildi. Bu yıl çekirdeksiz kuru üzümde rekoltenin düşük gerçekleşmesinde en büyük etken  sezon içerisinde bölgede çok geniş alanda dolu ve don olayının yaşanmasından kaynaklandı. Rekolte kaybı nedeniyle bu sene birçok üretici bağlarından önceki yıllara göre çok düşük miktarlarda üzüm hasat edecek ve gelirinde büyük oranda azalma olacak." 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  Tarım

  ,

  lira

  ,

  sezon

  ,

  dolu

  ,

  yönetim

  ,

  2015