Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Göztepe Teknik Direktörü Diyadin: "4-5 net pozisyonu gole çeviremeyip, 1 puana razı olduk" - Balıkesirspor Teknik Direktörü Sözeri: "Göztepe deplasmanında 1 puan kötü sayılmaz ama galibiyet ayağımıza kadar geldi, değerlendiremedik"

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig'de sahasında Balıkesirspor ile berabere kalan Göztepe'nin teknik direktörü Metin Diyadin, net pozisyonları gole çeviremeyip, 1 puana razı olduklarını söyledi.

Metin Diyadin, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk 15-20 dakikadan sonra karşılaşmaya ağırlıklarını koyduklarını ve ilk yarıda iki net pozisyonu değerlendiremediklerini söyledi.

İkinci yarıda yine galibiyeti arayan taraf olduklarını belirten Diyadin, şöyle konuştu:

" Sezon  başından beri enteresan goller yiyoruz. Hiç beklemediğimiz anda geri düştük. İç sahada galip gelme arzusu ve düşüncesiyle oyuna 2 forvetle başladık ama golü bulamayınca, oyundan düşmeler oluyor. Bunun önüne geçmek için hamlelerde bulunduk, golü bulduk ama 4-5 net pozisyonu gole çeviremeyip, 1 puana razı olduk."

Metin Diyadin, Balıkesirspor'un uzun paslarla Muğdat'ı pozisyona sokmaya çalışacağını tahmin edip, aldıkları önlemin işe yaradığını kaydetti. Diyadin, beklentisinin yüksek olduğunu ifade ettiği Gökhan Karadeniz'e, henüz tam anlamıyla sakatlığını atlamadığı için ilk 11'de forma şansı vermediğini dile getirdi.

 

- Balıkesirspor cephesi

 

Balıkesirspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ise iyi konsantre oldukları maça iyi de başladıklarına işaret ederek, "Defansta bazı dersleri almamız lazım. Duran topta adam eşleşmesinde sıkıntı yaşayıp, golü yedik. Göztepe deplasmanında 1 puan kötü sayılmaz ama galibiyet ayağımıza kadar geldi, değerlendiremedik. Süper Lig formatında, zevkli, heyecanlı maç oldu ama maç sonucu, iki takıma da yaramadı" diye konuştu.