Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Karşıyaka Teknik Direktörü Özdeş: "Başkanıma söyleyeceğim, burada olmam çok fazla bir şey değiştirmiyor. Ona ayrılmak istediğimi söyleyeceğim. Çünkü burada bir şey değiştirmem gerekiyor"

İZMİR (AA) - PTT 1. Lig'de kendi evinde Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup olan Karşıyaka'nın teknik direktörü Kemal Özdeş, "Başkanıma söyleyeceğim, burada olmam çok fazla bir şey değiştirmiyor. Ona ayrılmak istediğimi söyleyeceğim. Çünkü burada bir şey değiştirmem gerekiyor" dedi. 

Özdeş, maçın ardından düzenlenen basında toplantısında, değerlendirmesi zor bir maç oynadıklarını belirterek, maçın ilk yarısında penaltıdan bir gol yediklerini, maçı çevirmek için çok uğraştıklarını ancak bunda başarılı olamadıklarını söyledi. 

Oyun içindeki protestoların maçı kaybetmelerine neden olduğunu aktaran Özdeş, " Çok üzgünüm, burada önemli bir mücadele veriyoruz. Göztepe maçından sonra yaşadığımız bir süreç var. Göztepe maçından sonra kulüpte istifalar oldu. Bu da planlı her şeyin tepe takla gelmesine neden oldu" ifadelerini kullandı.

Özdeş, şunları kaydetti:

"Sezon sonu bırakmak gibi bir düşüncem vardı. Çünkü burası çok büyük bir camia. Böyle bir bırakmanın daha fazla tartışma yaratacağını düşündüğüm için böyle bir karar almıştım. Ancak şimdi dönüyorum, bakıyorum Göztepe maçından sonra 4 maçta 1 puan almak... Başkanıma söyleyeceğim, burada olmam çok fazla bir şey değiştirmiyor. Ona ayrılmak istediğimi söyleyeceğim. Çünkü burada bir şey değiştirmem gerekiyor. Denizli maçındaki protestoları hem ben hem oyuncularım ortaya konulan oyuna baktığımızda, hak etmiş bir oyun vardı. Ancak bugün bu oyunun karşılığında, 'biraz haksızlık oluyor' diye düşünüyorum. Bu kulüp, taraftarın kulübü. Burada değişecek biri varsa o da teknik adamdır. Belki ayrılmam birlik, beraberlik için bir vesile olur. Çünkü Karşıyaka yüz yıllık bir çınar, birlik ve beraberlikle aşamayacağı şey yoktur. Buna inanıyorum. Bu bir başlangıç olur. Çünkü bulunduğumuz yer, hiç camiamıza, bize yakışmıyor. Bu kararımı başkana bildireceğim. Umarım Karşıyaka için her şey çok güzel olur, gelecekler aydınlık olur. Böyle düşünüyorum. Hayırlısı bakalım"

 

- Yeni Malatyaspor cephesi

 

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz ise her iki takım için önemli bir müsabaka olduğunun altını çizerek, 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını anlattı.

Deplasmanda takımı destekleyen taraftar ve yönetim kuruluna teşekkür eden ve galibiyetten dolayı futbolcuları kutlayan Buz, "Umarım haftaya Samsunspor maçında onlara bir galibiyet hediye etmek istiyoruz" dedi.