Mahmut Badem, özel öğrencileri ağırladı

Mahmut Badem, özel öğrencileri ağırladı
Mahmut Badem, özel öğrencileri ağırladı
İZMİR (AA) - Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, özel öğrencileri konuk etti.İlk olarak Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu özel eğitim sınıfı...

İZMİR (AA) - Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, özel öğrencileri konuk etti.

İlk olarak Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerini makamında kabul eden Badem,  okul Müdürü Hasan Çorak, sınıf öğretmeleri Ahmet Ezer, Fethiye Nur Ezer ile öğrencileri ağırladı.

Okul Müdürü Çorak ve öğrenciler geçen ay annesini kaybeden Badem'e taziyelerini iletti.

Okul Müdürü Hasan Çorak, çocuklarının eğitimi konusunda bilgiler vererek, "Ailelerin evden çıkaramadığı engelli çocuklarımız, engelli eğitim kurumları sayesinde dışarı çıkabiliyor, eğitim alıyor. Bu aileleri için çok büyük bir mutluluk. Çocuklarının kendilerini ifade edebildiğini görmek, onlar için en büyük zenginlik oldu" dedi.

-Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği 

Badem, Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Serpil Aksoy ve dernek üyelerini de kabul etti.

Ödemiş Belediyesi tarafından tahsis edilen dernek binasında çalışmalarını çok iyi sürdürdüklerini belirten Aksoy, "3 yıl önce kurulan derneğimizin tek hedefi, üyelerimizin bir arada olabilecekleri, kaynaşabilecekleri bir mekanı olmasıydı. Belediye başkanımız bu talebimizi değerlendirerek bizlere yer tahsis etti" dedi.

Mahmut Badem de hükümetin engellilere yönelik destek çalışmalarına Ödemiş Belediyesi olarak katkı sağlamaya çabaladıklarını kaydetti.