Manisa'daki "Paralel Yapı"ya yönelik operasyonlar

Manisa'daki "Paralel Yapı"ya yönelik operasyonlar
Manisa'daki "Paralel Yapı"ya yönelik operasyonlar
- Manisa Emniyet Müdürü Ceren: - "Hakkımda çıkan haberler son dönemde Manisa'da 'Paralel Yapı'ya yapılan operasyonlardan sonra servis edilmiştir. Operasyonlar nedeniyle beni itibarsızlaştırmak isteyen 'Paralel Yapı' ailevi bir problemden kaynaklanan asılsız iddiaları bile kullanmaya tenezzül etmektedir"

MANİSA (AA) - Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, son günlerde bazı basın kuruluşlarında kendisi ve ailesi ile ilgili çıkan haberlerin, Manisa'daki Paralel Yapı'ya yönelik operasyonlar sonrasında servis edildiğini belirterek "Operasyonlar nedeniyle beni itibarsızlaştırmak isteyen 'Paralel Yapı' ailevi bir problemden kaynaklanan asılsız iddiaları bile kullanmaya tenezzül etmektedir" ifadelerini kullandı.

Ceren, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapma gereği duyduğunu kaydetti.

Haberlerde ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu bildiren Ceren, yeğeninin son dönemde psikolojik sorunlar yaşadığını, kardeşi ve kendisi hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu belirtti. Ceren, "Şu anda cezai ehliyeti bulunmamaktadır. Bu sorunlar başlayıncaya kadar çok sevdiğim yeğenim son yıllarda sürekli beni şikayet etmektedir. 1-2 yıl önce beni ve bankacı olan kardeşimi bir firmada usulsüz kredi iddiasıyla BDDK ve benzeri kurumlara şikayet etmiş ancak yapılan incelemede bu iddiaların asılsız olduğu anlaşılmıştır" görüşünü aktardı.

Gazetelerde çıkan haberlerin de bu iddiadan kaynaklandığını vurgulayan Ceren, açıklamasına şöyle devam etti:

"Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, anılan şikayet nedeniyle hakkında soruşturma açılan kardeşimin, soruşturmanın ardından Kamu Gözetim Kurumunda bağımsız denetçi olarak çalışmaya başladığı yazılmaktadır. Bu yalandır, kardeşim sadece 'bağımsız denetçi' yetkisi almıştır ama aynı bankada şube müdürlüğüne devam etmektedir. Hakkında soruşturma yapılmasını gerektirecek bir husus yoktur. Benim hakkımda son dönemde emniyet başmüfettişlerinin yaptığı incelemede de iddialar mesnetsiz bulunmuştur.

Haberler son dönemde Manisa'da Paralel Yapı'ya yapılan operasyonlardan sonra servis edilmiştir. Operasyonlar nedeniyle beni itibarsızlaştırmak isteyen 'Paralel Yapı' ailevi bir problemden kaynaklanan asılsız iddiaları bile kullanmaya tenezzül etmektedir."