MHP Genel Başkanı Bahçeli, Manisa'da: (1)

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Manisa'da: (1)
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Manisa'da: (1)
- "Davutoğlu, dün Adıyaman'da, 'biz milleti birleştirmeye yürürken, HDP zihniyeti bölmeye kalkıyor' demiştir. Manisalının feraseti yüksektir, her şeyi takip etmektedir. Davutoğlu, HDP'nin bölücülüğünü biliyorduysa 28 Şubat'ta Dolmabahçe Sarayı'nda sahnelenen rezil görüntülere nasıl izin vermiştir?" - "Bir sebeple AKP'ye oy vermiş vatandaşım, gel günaha ortak olma. Yıllardır 'umuttur' diye AKP'ye destek veren kardeşim, gel bu haram kervanına katılma. CHP'ye ve diğer partilere oy vermiş kardeşim, gel bu kez Türkiye'nin yanında dur"

MANİSA (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Biz milleti birleştirmeye yürürken, HDP zihniyeti bölmeye kalkıyor" şeklindeki sözlerini eleştirerek, "Manisalının feraseti yüksektir, her şeyi takip etmektedir. Davutoğlu, HDP'nin bölücülüğünü biliyorduysa 28 Şubat'ta Dolmabahçe Sarayı'nda sahnelenen rezil görüntülere nasıl izin vermiştir?" diye sordu.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, "Şehzadeler kenti" olarak nitelediği Manisa'da, karşılaştığı tablodan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu tablonun kendilerine güç, daha büyük hamleler için ilham ve şevk verdiğini ifade eden Bahçeli, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'nin, Türkiye'nin birliğine, milletinin dirliğine ve insanının refahına katkılar sağlaması temennisinde bulundu.

Bahçeli, Manisa'nın, vatanını ve bayrağını namus bilen, ülkesini ve ülküsünü aziz bilen bir şehir olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: 

"Manisa, yanlışa aman vermez. İhanete prim vermez. Bölünmeye izin vermez. Sizler Manisa'dan 'şehitler ölmez' diye bağırdıkça, fason başbakan Ankara'da huzursuz olmuştur. Sizler Manisa'dan 'vatan bölünmez' dedikçe uydu başbakanın Ankara'da uykuları kaçmıştır. Sizler Türkiye'nin yanında durdukça, milli birliği ve kardeşliği samimiyetle savundukça, saraydakinin keyfi bozulmuş, yüzü asılmıştır. Milli şuur Manisa'dadır, miliyetçilik Manisa'nın her yerine sinmiştir. Müslüman Türk milletinin en güzel hasletlerine sahipsiniz. Kardeşlikle geçen asırların mirasına leke sürdürmüyorsunuz." 

Seçim meydanlarında maneviyat istismarı yapıldığını ileri süren Bahçeli, şöyle devam etti: 

"Elbette istismarcıların oyunlarını ibretle izliyorsunuz. Başbakan maneviyat sömürüsünde, Erdoğan ile yarışmaktadır. Bunu da görüyorsunuz. Davutoğlu, Diyanet üzerinden meydanlarda bilirkişilik taslamaktadır. Saygısızca siyasete alet etmektedir. Adıyaman'a gidip sahabelerin ruhunu incitmektedir. Davutoğlu,  dün Adıyaman'da, 'biz milleti birleştirmeye yürürken, HDP zihniyeti bölmeye kalkıyor' demiştir. Manisalının feraseti yüksektir, her şeyi takip etmektedir. Davutoğlu, HDP'nin bölücülüğünü biliyorduysa 28 Şubat'ta Dolmabahçe Sarayı'nda sahnelenen rezil görüntülere nasıl izin vermiştir? HDP'liler ile AKP 'li bakanlar, koro halinde İmralı canisinin 10 maddelik ihanet metnini okurken Davutoğlu neredeydi, nereye saklanmıştı? Oslo'da masa kurulurken Davutoğlu nerelerde geziyordu? İmralı'ya kosterlerle gidip geldikçe hangi yalanı söylüyor, hangi selamı vermekle meşgul oluyordu. Davutoğlu'na başbakan demek için bin şahit gerekecektir. Erdoğan, Davutoğlu'nu fikren ve ahlaken iğfal etmiştir. PKK'ya pazarlık yapanlar, İmralı canisinin kapısında nöbet tutanlar sandık görülünce kostüm ve ağız değiştirmişlerdir. AKP zayıflamaktadır, her gün güç kaybetmektedir. AKP iniştedir, düşüştedir. 7 Haziran'dan sonra, AKP artık iktidar olmayacaktır. Türk milleti buna müsaade etmeyecektir. Kamuoyu araştırmaları buna işaret etmektedir. Herkes bu açık gerçeği görmektedir ve iktidara MHP, Allahın izniyle gelmektedir. Türk milleti bu defa MHP demektedir." 

-"Bizimle yürümeye var mısınız?"

Alandakilere, "7 Haziran'da bizimle yürümeye var mısınız, Milliyetçi Hareket Partisi'ni destekleyip, Türkiye'yi münafıklardan temizlemeye tamam diyor musunuz, MHP'nin iktidarına hazır mısınız, bunun için söz veriyor musunuz" diye soran Bahçeli'ye kalabalık "evet" cevabını verdi. Bahçeli de bunun üzerine, "Bu evetler, 23 Nisan başbakanı Davutoğlu'nu korkutmaktadır" dedi.

Bahçeli, "Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın maneviyat sömürüsü yapmaya başladığını" öne sürerek, şöyle konuştu: 

"Yüce kitabımız Kur'an'ı, Siirt'te meydanda eline alıp siyaset aracı yapan Erdoğan, günahkarlıkta yeni bir terfi almıştır. Hatırlayın, bunlar Kur'an'dan pasta yapıp yiyenle, ayetlerle dalga geçen iblis elçilerini koruyup kollamışlardır. Recep Tayyip Erdoğan, eline almış mukaddes Allah kelamını, halka doğru sallıyor. Ey gafil, milletimizin inancı tamdır, imanı bütündür. Cenab-ı Hakk'ın mesajına karşı en küçük bir inanç gevşekliği yoktur. Ne şimdi İslam ile tanışmış ne de İslam'ı seninle tanımıştır. 17-25 Erdoğan sana sesleniyorum: Kendine gel, haddini bil, küfre sapma. Bu büyük millet, Ebulgazi Bahadır Han'dan bu yana asırlardır bu kutlu yolun yolcusudur, yüreğinde asırlardır Allah inancı vardır. Gönlünde asırlardır Kur'an'ın mesajı, yüreğinde asırlardır İslamın kuvveti vardır. Elindeki Kur'an'ı göstereceğin millet, Müslüman Türk milleti değildir. O zaten İslam ile şereflenmiştir. Elindeki Kur'an'ı göstereceğin yer, vatanının toprakları değildir. Bu topraklar zaten İslam ile kucaklaşmıştır. Eğer göstereceksen, bunun terbiye edeceğin yer Anadolu beldeleri değildir. Şayet göstereceksen Papa heykelleri önünde imza atarken aklın neredeydi? Müslümanları küresel zulümlere sürüklediğin Büyük Ortadoğu Projesi'nin taşeronluğu, Hristiyan efendilerince boynuna asıldığı anda sıkıysa Kur'an'ı orada gösterebilseydin. İncil tutan ellerden medet umdun. Müslüman kanı dökenlerden menfaat aradın. İslam'a en çok zarar veren zümre iktidardadır. İslam'ın ve Efendimizin mesajlarını en fazla inciten, asıl anlamından savuran vicdansızlar iktidardadır. Bunlar Allah'ın emir ve yasaklarını çiğnediler rüşvet aldılar, rüşvet verdiler. Çaldılar, çırptılar, 17-25 Aralık'ta ayakkabı kutularını, sizlerden aşırdıklarıyla doldurdular. Kul hakkını umursamadılar." 

-"Amacına ulaşamayacak"

Bunları yapanların, sonunun geldiğini, "Kur'an kullanılarak yapılan başkanlık propagandasının amacına ulaşamayacağını" belirten Bahçeli, "Bir sebeple AKP'ye oy vermiş vatandaşım, gel günaha ortak olma. Yıllardır 'umuttur' diye AKP'ye destek veren kardeşim, gel bu haram kervanına katılma. CHP 'ye ve diğer partilere oy vermiş kardeşim, gel bu kez Türkiye'nin yanında dur. 'Kime oy vereceğim belli değil, kararsızım' diyen vatan evladı, gel birlikte olalım, birlikte Türkiye'nin kurtuluşuna omuz verelim. Hırsıza karşı bizimle yürü Manisa. Yokluğa, yoksulluğa yolsuzluğa ve yasaklara karşı bizimle yürü Manisa" diye konuştu.

(Sürecek)