MHP Grup Başkanvekili Vural:

MHP Grup Başkanvekili Vural:
MHP Grup Başkanvekili Vural:
- "Sayın Kılıçdaroğlu, 'ben birtakım belgeleri gördüm' derken, bu belgeleri millete açıklayalım. Kurulan tuzağın, varılan anlaşmanın ne olduğunu söylemekten neden çekiniliyor? O belgelerde aziz milletimin, cumhuriyetimin temelleri peşkeş çekilmiştir"

İZMİR (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun "gördüm" dediği belgeleri açıklamaya davet ederek, "Sayın Kılıçdaroğlu , 'ben birtakım belgeleri gördüm' derken, bu belgeleri millete açıklayalım. Kurulan tuzağın, varılan anlaşmanın ne olduğunu söylemekten neden çekiniliyor? O belgelerde aziz milletimin, cumhuriyetimin temelleri peşkeş çekilmiştir" dedi.

Vural, partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında siyasetin hızla geliştiğini, sırça köşklerini kaybedeceklerin yalanlarla millet iradesini değiştirme gayretinde olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "toros açıklamasıyla" milleti tehdit ettiğini iddia eden Vural, "Bu doğrudan doğruya bir PKK ağzıdır. Ey Davutoğlu, 'Ankara katliamını devlet yaptı' diyen Demirtaş'tan senin farkın ne?" ifadesini kullandı. 

Başbakan Davutoğlu'nun terör baronlarıyla hareket ettiğini ileri süren Oktay Vural, "Devlete yeni bir kumpas peşindesiniz. Beyaz toroslar diye bahsediyorsun ama sen PKK'yı beyaz güvercin olarak gösterdin millete. Bu beyaz güvercinler özgür olsun diyerek askerin polisin elini kolunu bağladın. Esas sorgulanması gereken senin PKK'lı teröristlere beyaz güvercin muamelesi yapmaktır, onlar için gözyaşı dökmendir. Onları barış elçisi gibi Habur'da devlet töreniyle karşılamandır" diye konuştu.

Vural, AK Parti ve HDP'nin aynı merkezden beslendiğini ve üst akılla yönetildiğini savunarak, her iki partinin MHP'ye saldırdığını bildirdi. Oktay Vural, "Ey Davutoğlu, bu milletten özür dile. Bu millet iradesini 7 düvele teslim etmedi, senin terör baronlarına mı teslim edecek, illegal çetelerine mi teslim edecek" ifadesini kullandı.

- "Sayın Kılıçdaroğlu, belgeleri açıklayın"

AK Parti ve HDP'nin MHP'nin güçlenmesini istemediğini anlatan Vural, şöyle devam etti:

"Oslo'daki protokoller raftadır. Oslo'da Türkiye'yi esas alan bir anayasa yapılması, demokratik özerklik statüsünün sağlanması, Kürt kimliğinin yeni anayasada yer alması, Türk milleti ibaresinin çıkarılması, Kürtçenin ikinci bir resmi dil olarak kabul edilmesi, terörist başının ilk aşamada ev hapsine alınması sonra da özgürce toplumsal ve siyasal yaşama katılması protokole bağlanmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, 'ben birtakım belgeleri gördüm' derken, bu belgeleri millete açıklayalım. Kurulan tuzağın, varılan anlaşmanın ne olduğunu söylemekten neden çekiniliyor? O belgelerde aziz milletimin, cumhuriyetimin temelleri peşkeş çekilmiştir."

- "Sen ülkücüleri ne sanıyorsun"

Oktay Vural, AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım'ın "Ülkücüler, Bahçeli'ye sandıkta hayır diyecek" sözlerini hatırlatarak, "Sen kim ülkücüler kim. Sen git havuzcularla beraber 630 milyon doları nasıl topladığını açıkla. O toplantıda kimden ne istediğini bir açıkla bakalım, millet görsün. Kayınbirader-enişte ortaklığını açıkla. Cumhuriyet Başsavcısını nasıl gönderdiğini açıkla. Sen ülkücüleri ne sanıyorsun, senin gibi önce mücahit, sonra müteahhit sonra müşahit haline gelenlerden mi sanıyorsun. Sen havuz kontenjanından İzmir'e gönderilmiş birisin. Ey Binali Yıldırım ülkücüleri havuzcularla Rezacılarla karıştırma. Dil uzatmayın, oynamayın. Oturun oturduğunuz yerde" dedi. 

- Yerli otomobil prototipi

Vural, yerli otomobil prototipinin de "ABD ve Çin kırması" olduğunu iddia ederek, "Otomobili yeniden mi keşfedeceksiniz. Yerli diye yutturmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin bunları yapabilecek mühendisi, bilgisi vardır" ifadesini kullandı.