MHP İzmir İl Başkanı Karataş:

MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
-"(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir'de katılacağı toplu açılış töreni) Hemşehrilerimizin MHP mitingine gelişi sırasında vasıtalarına herhangi bir sıkıntı çıkarsa, herhangi bir kargaşa yaşanırsa bütün bunların sorumlusu aynı gün iki mitinge izin veren sayın validir"

İZMİR (AA) - MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, cumartesi günü Gündoğdu Meydanı'nda yapacakları mitingin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin katılımıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

Karataş, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kaygısı, sevdası Türkiye olan bütün İzmirlileri mitinge beklediklerini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıkladığı seçim beyannamesini bir kez de İzmir'den anlatacağını belirten Karataş, mitinge kaç kişinin katılacağına ilişkin belli bir hedeflerinin olmadığını ifade etti.

Karataş, bir gazetecinin MHP'nin İzmir mitinginin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın İzmir'deki toplu açılış töreniyle aynı gün yapılacağını hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Bunun adına her ne kadar toplu açılış da deseler iktidara destek amacıyla yapılan bir miting olduğu açıktır. Buradan sayın valiyi ve emniyet müdürünü uyarıyorum. Hemşehrilerimizin MHP'ye gelişi sırasında vasıtalarına herhangi bir sıkıntı çıkarsa, herhangi bir kargaşa yaşanırsa bütün bunların sorumlusu aynı gün iki mitinge izin veren sayın validir."