MHP İzmir İl Başkanı Karataş:

MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
- "Cumhuriyet Halk Partisi ve bu sözüm ona 'Barış Bloğu' adı altındaki dernekler, hergün verdiğimiz şehitlerimizi görmeli, acılı ailelerinin ve milletimizin yürek acısını duymalıdır. Bu mihrakların yapacakları tek iş bölücü örgütü PKK'yı lanetlemeleri ve onlara destek olanları kınamak olmalıdır"

İZMİR (AA) - MHP  İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir'de HDP ile CHP 'nin oluşturduğu "Barış Bloğu"na tepki göstererek " Cumhuriyet Halk Partisi ve bu sözüm ona 'Barış Bloğu' adı altındaki dernekler, hergün verdiğimiz şehitlerimizi görmeli, acılı ailelerinin ve milletimizin yürek acısını duymalıdır. Bu mihrakların yapacakları tek iş bölücü örgütü PKK 'yı lanetlemeleri ve onlara destek olanları kınamak olmalıdır" dedi.

Karataş yaptığı yazılı açıklamada, CHP vekillerinin "Barış Bloğu"na destek vermesinin son derece düşündürücü olduğunu belirterek, "Demek ki CHP'de 'eski tas eski hamam' anlayışı devam etmektedir" ifadelerini kullandı. 

Karataş, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Halk Partisi ve bu sözüm ona 'Barış Bloğu' adı altındaki dernekler, hergün verdiğimiz şehitlerimizi görmeli, acılı ailelerinin ve milletimizin yürek acısını duymalıdır. Bu mihrakların yapacakları tek iş bölücü terör örgütü PKK'yı lanetlemeleri ve onlara destek olanları kınamak olmalıdır. Şimdi burada bulunan tüm kuruluşlara ve CHP milletvekillerine soruyorum. Sizin amacınız ne? Yaptıklarınızın bölücü örgütü güçlendirdiğini görmüyor musunuz? Hadi siz bu gerçekleri göremeyecek kadar körsünüz, milletimiz ve hemşehrilerimiz sizin bu durumunuzu görmüyor mu sanıyorsunuz? Yaptıklarınız ancak ve ancak baş katil İmralı canisini, sonra örgütü ve onun destekçisi tüm bölücülük yanlılarını güçlendirmektedir."