MHP İzmir İl Başkanı Karataş:

MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
MHP İzmir İl Başkanı Karataş:
- "Her şart ve zeminde Bahçeli'nin emrinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz"

İZMİR (AA) - MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, her şart ve zeminde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emrinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. 

MHP İzmir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, 1 Kasım seçim sonuçlarının değerlendirildiği İl Yönetim Kurulu Toplantısı'nda partiden istifa ettiğini bildiren başkanlık divanı üyeleri ve bir il yönetim kurulu üyesinin durumunun görüşüldüğü bildirildi.   

Üyelerin istifalarının oy birliğiyle kabul edildiği, söz konusu yerlere gerekli atamaları yapması için Karataş'a tam yetki verildiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karataş, ilçe başkanlarıyla seçim sürecine ilişkin fikir alışverişinde bulunduğunu aktardı.

Üyelerle "Her şart ve zeminde Bahçeli'nin emrinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz" kararı aldıklarını belirten Karataş, "Biz engel tanımayan bir hareketiz, imkansızlığı ve yokluğu yenmesini bilen bir hareketiz, Devlet ve milletimize karşı göğsümüzü siper eden hareketiz. Bu zor günleri de aşacağız" ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Karataş'ın ilçe başkanlarına, seçimlerle ilgili aksaklık ve eksikliklerin rapor haline getirilmesi için talimat verdiği kaydedildi.