Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
- AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: "Değerli adaylarımızla seçim sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde İzmirli hemşehrilerimizin huzuruna çıkacağız ve ciddi bir başarı yakalayacağız"

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 7 Haziran'daki genel seçimde açıklanan milletvekili adaylarıyla ciddi bir başarı yakalayacaklarını belirtti.

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican, yönetim kurulu üyeleri ve partililer, AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'na verdiği listeyi televizyondan takip etti.

Basın mensuplarına AK Parti İzmir Milletvekili adaylarını açıklayan Delican, listenin İzmir, teşkilat ağırlıklı olduğunu, diğer partiler gibi ithal ağırlıklı olmadığını belirtti.

Delican, "Değerli adaylarımızla seçim sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde İzmirli hemşehrilerimizin huzuruna çıkacağız ve ciddi bir başarı yakalayacağız. Hedefim bu listeyle halkımızın İzmir'de takdirini kazanmak. Aramızda bozulmaya çalışılan güven ortamını tekrar kurmak" dedi.

Bir gazetecinin mevcut bazı milletvekillerinin listeye girememesini sorması üzerine Delican, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, teşkilatın içerisinden ağırlıklı olarak isimlerin belirlendiğini ifade etti.

- Bakan Eroğlu liste başında

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir 1. Bölge birinci sıradan listede yer aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ise aynı bölgeden ikinci sırada yer aldı.

İzmir 2. Bölge birinci sırada ise eski Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan yer aldı. Bu bölgede eski CHP Parti Meclisi üyesi Savcı Sayan 7. sıradan aday gösterildi.

Eski Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ da 5. sırada yer aldı.

Mevcut AK Parti İzmir milletvekillerinden Ali Aşlık, Rifat Sait, Aydın Şengül yeniden aday gösterilmezken Nesrin Ulema ve Hamza Dağ tekrar aday olarak listede yer aldı.

AK Parti'nin İzmir milletvekili aday listeleri ise şöyle oluştu:

İzmir 1. Bölge     İzmir 2. Bölge
1- Veysel Eroğlu     1 - İbrahim Turan
2- Nükhet Hotar     2 - Nesrin Ulema
3 - Cemil Şeboy     3 - Hamza Dağ
4 - Hüseyin Kocabıyık     4 - Kerem Ali Sürekli
5 - Ozan Ceyhun     5 - Durmuş Boztuğ
6 - Necip Nasır     6 - Mehmet Bayındır
7 - Cemal Bekle     7 - Savcı Sayan
8 - Mahmut Atilla Kaya     8 - Neşe Gürçay
9 - Bediha Türkyılmaz     9 - Tansu Kaya
10 - Talip Uzun     10 - Bilal Kırkpınar
11- Kazım Ertem     11 - Esra Aladağ
12 - Ömert Sertbaş     12 - Ali Hadim
13 - Gürbüz Akbulut     13 - Müjde Çelik