Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, annesinin elini öptükten sonra mazbatasını aldı - Hotar: - "(Bakanlıkla ilgili) Teşkilatım bu noktalara taşıdıktan sonra, bu noktadan sonra da taşıyacağı yerler için seslendirmelerde bulunuyor. Karşılık bulduğu zaman tabii ki ben hazırım"

İZMİR (AA) - 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde İzmir'den milletvekili seçilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, mazbatasını aldı.

Partililerle beraber Kültürpark'taki Atlas Pavyonu'nda bulunan İl Seçim Kuruluna giden Hotar, düzenlenen törende, annesi Vedia Hotar'ın elini öptükten sonra, mazbatası takdim edildi.

Nükhet Hotar, burada yaptığı açıklamada, partisinin aldığı destek arttıkça sorumluluklarının da arttığını belirterek, Türkiye'nin hem ekibi, hem iradesi, hem de kazanımlarıyla dünyanın örnek ülkeleri arasında yer alması hedefine katkı sağlayabildiğinde mutlu olacağını ifade etti.

AK Parti'ye oy vermeyenlerin oylarını almak için çaba sarf edeceklerini, oy verenleri de mahcup etmeyeceklerini anlatan Hotar, "Gönlünüzde bakanlık var mı" sorusuna, "Teşkilatım bu noktalara taşıdıktan sonra, bu noktadan sonra da taşıyacağı yerler için seslendirmelerde bulunuyor. Karşılık bulduğu zaman tabii ki ben hazırım. İnşallah Allah hayırlısını versin" yanıtını verdi.

Daha sonra dışarıda kurulan platformda partililere seslenen Hotar, Türkiye'nin geleceği için gece gündüz çalışarak, AK Parti'yi tek başına iktidara taşıyan vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Seçmenin, "Türkiye'nin geleceği riske girmesin, analar daha fazla ağlamasın, çocuklarımıza daha iyi Türkiye bırakalım" düşüncesiyle yaklaşık yüzde 50 oyla yeniden tek başına AK Parti'ye iktidar fırsatı verdiğini vurgulayan Hotar, "Aldığımız oyla sorumluluğumuz daha çok arttı. Bu oya layık olmak için daha çok çalışacağız. 'Durmak yok, yola devam' sloganımıza uygun şekilde çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Hotar, üstlendikleri tüm görevlerde emrinde olduklarını ifade ettiği vatandaşların her zaman kendilerine ulaşabileceğini bildirdi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Delican da emeği ve çabasıyla en iyiyi hak ettiğini belirten Nükhet Hotar'ı, yeni kabinede bakan olarak görmeyi arzuladıklarını kaydetti.