MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ülkü:

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ülkü:
MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ülkü:
- "Bu ülkenin bin yıllık kardeşlik kültürü, ülke üzerinde yapılmak istenen operasyonlara engel olacaktır"

İZMİR (AA) - MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, son zamanlardaki terör olaylarından üzüntü duyduklarını belirterek, "Bu ülkenin bin yıllık kardeşlik kültürü, ülke üzerinde yapılmak istenen operasyonlara engel olacaktır" dedi.

MÜSİAD üyeleriyle birlikte AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan'ı ziyaret eden Ülkü, burada yaptığı konuşmada, şu anda siyasi belirsizliğin kendilerini kaygıya düşürmediğini, ortada kararlılıkla devam eden bir hükümet iradesinin mevcut olduğunu dile getirdi.

Ülkede oluşabilecek her türlü siyasi tabloya hazır olduklarını kaydeden Ülkü, "Bu doğrultuda baktığımızda ister seçim olsun ister olmasın İzmirli vekillerimizin bu ara dönemde bizlerin hakkını sonuna kadar savunacağından şüphe duymuyoruz" diye konuştu.

Son dönemde artan terör olaylarına da değinen Ülkü, şöyle konuştu:

"Ülkemizde son zamanlarda yaşanan olaylardan büyük üzüntü duymaktayız. Bu saldırılar ile ülkede kaos ortamı çıkarmak isteyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu ülkenin bin yıllık kardeşlik kültürü, ülke üzerinde yapılmak istenen operasyonlara engel olacaktır. Barış adına yapılacak samimi davranışların da her zaman destekleyicisi olacağız. Fakat barışı suistimal edecek bir anlayışa da destek vermeyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve huzurumuzu kaçırmak isteyen terör örgütlerine karşı kararlı bir duruş sergileyen devletimizin yanında olmak ülkede yaşayan her vatandaşın görevidir."

AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan ise İzmir için adamları ile ortak projelerde yer alıp kentin kalkınması için ter akıtacaklarını bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Turhan, MÜSİAD'lı iş adamlarının çalışmalarının kendilerine yol açacağını ifade etti.