Nöbet tutmak istemeyen öğretmenlerin eylemi

Nöbet tutmak istemeyen öğretmenlerin eylemi
Nöbet tutmak istemeyen öğretmenlerin eylemi
- Buca ilçesinde Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen üyes, bir grup öğretmen, nöbet tutmama eylemine katılan arkadaşlarına soruşturma açıldığı iddiasıyla eylem yaptı

İZMİR (AA) - Eğitim - İş ve Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup öğretmen, sendikalarının aldığı karar gereği nöbet tutmama eylemine katılan öğretmenler hakkında soruşturma açıldığı iddiasıyla eylem yaptı.

Buca ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası önünde toplanan Eğitim-İş ve Türk Eğitim- Sen üyesi bir grup, burada pankart açıp, slogan attı.

Grup adına açıklama yapan Eğitim- İş Buca Temsilcisi Çiğdem Bezir, 3 yıldır "Nöbet tutmama" eylemi yaptıklarını hatırlatan Bezir, öğretmenlere "zorla nöbet" tutturulmasının yasal dayanağının olmadığını savundu 

Nöbet görevinin ek dersten sayılmasını talep ettiklerini ifade eden Bezir, sendikalarının aldığı karar gereği nöbet tutmama eylemi yapan öğretmenlerin baskı, yıldırma ve mobbinge maruz, kaldığını iddia etti. 

Türk Eğitim- Sen Buca Temsilcisi İsmail Çelik de kamu kurum ve kuruluşları arasında nöbet tuttuğu halde ücret almayan tek kesimin eğitimciler olduğunu söyledi.

Grup, açıklamaların ardından dağıldı.