Ödemiş "Süt Bayramı"na doğru

Ödemiş "Süt Bayramı"na doğru
Ödemiş "Süt Bayramı"na doğru
İZMİR (AA) - Ödemiş'te "Süt Bayramı"nın 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yaptığı yazılı...

İZMİR  (AA) - Ödemiş'te "Süt Bayramı"nın 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceği bildirildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yaptığı yazılı açıklamada, Süt Bayramı'nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, Üretici Gazetesi ve Tarım Artı Organizasyonu tarafından 8-9 ve 10 Mayıs tarihlerinde Ödemiş Fuar Alanı'nda düzenleneceğini belirtti. 

Eğitim ve bilgilendirme toplantılarının yanı sıra eğlenceli yarışmaların yapılacağı bayrama bütün İzmirlileri davet eden Badem, şunları kaydetti:

" Türkiye , son yıllarda verilen desteklerle dünyanın sayılı süt üreticisi ülkelerinden birisi olmuştur. İzmir'in ülkemizde süt üretimin merkezi ve lideri konumunda olmasının büyük bir etkisi de Küçük Menderes Havzası'ndaki süt üretimidir. Türkiye'de üretilen sütün yüzde 2,5'i Ödemiş ilçesi tek başına karşılamaktadır. Üreticilerimize destek olmak, sütün önemini çocuklarımıza anlatmak ve bu sektörde emeği geçenleri buluşturmak istedik. Gelin Süt Bayramı'nı hep birlikte şenlik havasında yaşayalım."