Öğrencilere bilinçli enerji kullanımı eğitimi

Öğrencilere bilinçli enerji kullanımı eğitimi
Öğrencilere bilinçli enerji kullanımı eğitimi
- İzmir Büyükşehir Belediyesi Ege Orman Vakfı işbirliğiyle 21 okulda bin 700 öğrenciye bilinçli enerji kullanımı için eğitim verildi

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle 21 okulda bin 700 öğrenciye bilinçli enerji kullanımı için eğitim verildiği bildirildi. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, "İklim dostu İzmir için harekete geç" sloganıyla yürütülen eğitim çalışmalarında bilinçli enerji kullanımı için farkındalık hedefleniyor.

Ege Orman Vakfı ile işbirliği yapan Büyükşehir Belediyesi, İzmir'in tüm ilçelerinden Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 91 okulda, 5, 6, 7, ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim seminerlerine başladı.

"Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği" konulu eğitimlerde 1 ay içinde 21 okulda bin 700 öğrenciye ulaşıldı.

Sağlıklı kentler yaratmak için sürdürülebilir, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda toplumun aydınlatılması ve farkındalık yaratılmasını hedefleyen eğitim çalışmaları 2015 yılı boyunca devam edecek.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ege

  ,

  orman

  ,

  eğitim

  ,

  Büyükşehir

  ,

  Enerji

  ,

  2015