Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Türkiye'nin istikrara, büyümeye ihtiyacı var"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, siyasi istikrarın önemine dikkati çekerek, " Türkiye 'nin istikrara, büyümeye ihtiyacı var" dedi.

İzmir Demir Çelik Sanayi AŞ Foça Çelik Fabrikası'nı ziyaret eden Bakan Eroğlu, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin'den kurum hakkında bilgi aldı.

Bin 830 çalışanlarının olduğunu, adamları olarak istikrarın kendileri için büyük önem taşıdığını dile getiren Şahin, "İnşallah ilerideki yıllarda istikrar devam ederse, imkanlar ölçüsünde bu yatırımlara devam edip, çevremize, bölgemize, insanlara daha fazla katkı koymak için çalışacağız" dedi.

Daha sonra fabrikada çalışan işçilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, İzmir'e hükümet olarak 30 milyar liradan fazla yatırım yaptıklarını, kenti, sanayi mamullerini, ileri teknolojiyi üreten bir üs haline getireceklerini, sağlık, termal turizminin başkenti yapacaklarını ifade etti.

Yapılanların, yapacakların teminatı olduğunu vurgulayan Eroğlu, hükümet olarak Türkiye için çok büyük hamleler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, geçmişte yaşanan sıkıntıları anımsattı.

İş adamlarının "istikrar olmadığı, önünü göremediği için yatırım yapamadığına, istikrarsızlığın olması halinde fabrikaların kapanacağına, eskiden yaşanan sıkıntıların tekrar gündeme geleceğine" dikkati çeken Eroğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin bahtı açık, yıldızı parlak. Artık daha büyük hedeflere doğru yelken açtık. Yapılacak şey istikrarın devam etmesi. Siyasi istikrar olmasaydı ekonomik istikrar kati surette olmazdı. Demokrasilerde sandık çok önemlidir. Söz de karar da milletindir. Siz milletsiniz, bizler sizin hizmetkarınız. 7 Haziran'da sizden talebimiz mutlak surette sandık başına giderek oyunuzu kullanın, hatta akrabalarınız yakınlarınız kullanmadıysa onları da gönderin. Çünkü Türkiye'nin istikrara, büyümeye ihtiyacı var. 2023, 2053, 2071 hedeflerini gerçekleştirmek için Türkiye'yi büyütmemiz lazım. İstikrar sürsün Türkiye, İzmir, Aliağa büyüsün diyoruz" diye konuştu.

Bakan Eroğlu daha sonra beraberindeki AK Parti İzmir milletvekilleri Ali Aşlık, Aydın Şengül, AK Parti İzmir milletvekili adayı Tansu Kaya ile birlikte fabrikayı gezdi.