Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de
- Bakan Eroğlu: "İzmir'de sadece deniz turizmi değil, tabiat turizmini geliştirmek için büyük bir master plan hazırladık"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir'de sadece deniz turizmi değil, tabiat turizmini geliştirmek için büyük bir master plan hazırladıklarını belirtti.

Eroğlu, Torbalı ilçesindeki bir otelde muhtarlar, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakanlığı döneminde İzmir'de tarımsal sulama ve içme suyuna yönelik büyük yatırımları tamamladıklarını, gelecek dönemde 36 baraj, gölet ve sulama tesisi daha yapmak için karar aldıklarını dile getiren Eroğlu, İzmir'e gelecek dönemde dev projeler yapılacağını, açıkladıkları 466 proje ve yapımı devam eden 35 projeyle İzmir'in dönüşüm geçireceğini ifade etti.

İzmir'de sadece deniz turizmi değil, tabiat turizmini geliştirmek için büyük bir master plan hazırladıklarını kaydeden Eroğlu, ilçedeki Fetrek Deresi'ni ıslah edeceklerini, estetiği ön plana alan projenin 2019 yılına kadar bitirileceğini dile getirdi.

Eroğlu, daha sonra bir süre önce yaşamını yitiren AK Parti Torbalı Gençlik Kolları Başkanı Aydın Soğukçeşme'nin evini ziyaret ederek, ağabeyi Kadri Soğukçeşme'ye taziyelerini iletti.

AK Parti Torbalı ilçe başkanlığını da ziyaret eden Bakan Eroğlu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'in önceki ziyaretinde kendisinden devlet hastanesi için arazi istediğini, tahsis edilen arazinin üzerinde devlet hastanesinin yükseldiğini, yatırımın bir an önce bitirilmesi için TOKİ yetkilileri ile görüşeceğini söyledi.

Eroğlu, daha sonra Belediye Başkanı Görmez'i de makamında ziyaret etti.