Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de
- Bakan Eroğlu: -"12 yılda 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduk"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 12 yılda 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi.

Bakan Eroğlu, Beydağ ilçesinde vatandaşlarla, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Daha sonra Kiraz ilçesine geçen Eroğlu, partisinin ilçe başkanlığını ve Kiraz Belediyesi'ni ziyaret etti.

Kiraz Belediyesi önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Eroğlu, Türkiye'nin AK Parti hükümetleri döneminde muazzam bir  büyüme gerçekleştirdiğini, herkesin bunun farkında olduğunu anlattı.

Türkiye'nin savunma sanayi ve ulaştırma konularındaki gelişimine örnekler veren Eroğlu, silah ihtiyacını yurtdışından alan Türkiye'nin artık kendi silahını üretir duruma geldiğini, insansız hava uçaklarının ilk kez bu dönemde üretildiğini, hızlı trenlerin ilk kez işletildiğini, uydularla artık uzayda da iddia sahibi hale gelindiğini vurguladı.

-"Millet bu oyunların farkına vardı"

Türkiye'den çekinen, bu vatan toprağında gözü olan ülkelerin oyun üstüne oyun kurmaya başladığını, çeşitli hile, desiselerle Türkiye'yi bölüp, parçalayıp, yutmayı hedeflediğini ifade eden Bakan Eroğlu, "Onların bir hesabı varsa Rabbimiz'in de bir hesabı var. Bu milletin yıldızı parlak. Allah nasip ederse 21. Asır'a bu millet mührünü vuracaktır" diye konuştu.

Gezi Parkı olaylarında ülkeyi çökertmek için 3 tane ağacın bahane edildiğini, ülkenin önünü kesmek için büyük bir provokasyonun yapıldığını kaydeden Eroğlu, şöyle konuştu:

"3 tane ağaç yerine biz 12 yılda 3 milyar 250 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Dünya rekoru. İnşallah Türkiye'yi daha da yeşillendireceğiz. Bu vatanda gözü olan çok düşman var. Bu plan 300 yıldır uygulanıyor. Adına 'şark meselesi' diyorlar. Geçmişte Haçlı Seferleri vardı ama şimdi onlar yerine başka bir takım planlar, tuzaklar kuruyorlar. Partiyi kapatmak istediler, muhtıralar verdirmek istediler. Türkiye'yi, milleti karıştırmak istediler. Bazı terör örgütleri tahrik ettiler. 17-25 Aralık'ta paralel terör örgütünü devreye soktular ama milletimizin feraseti var. Millet bu oyunların farkına vardı. 7 Haziran seçimleri basit seçim değil, büyük hedeflere doğru ilerleyen insanlarla, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin mücadelesi. 'İstikrar devam etsin Türkiye büyüsün' diyenlerle 'Türkiye küçülsün, bu Türkiye çok oluyor' diyenlerin mücadelesidir."

-" Kılıçdaroğlu 'na sorun"

Bakan Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun İzmir milletvekili adayı olduğunu anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu buralarda dolaşıyormuş. Dolaşırken şunu sorun lütfen. Sizin döneminizde bir antibiyotik kaç milyon liraydı. 63 milyondu. Şimdi aynı ilaç eczanede 9 lira. Peki bu nasıl oluyor? Bu para nereye gidiyordu, kim ödüyordu ? Onun hesabını versin. SSK'yı nasıl batırdı. Ondan önce SSK kar ediyordu ondan sonra iflas etti. Bunu sorun. Sizin dükkanınız olsa iflas ettiren bir adama teslim eder misiniz ? Büyük bir devlet, bir şirketi yönetemeyen iflas ettiren bir kişiye teslim edilir mi ? Edilmez. Onlar geldiği zaman lütfen bunların hesabını sorun." 

Bakan Eroğlu, daha sonra Kiraz Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde ilçedeki muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarınnı temsilcileriyle bir araya geldi.