Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir'de
- Bakan Eroğlu, "Anneler Günü" nedeniyle organize edilen pikniğe katıldı - Eroğlu: "İzmir'i uçurmak üzere muhteşem bir gelişim için projelerle geldik. İzmir'in şanı bütün dünyada duyulacak buna söz veriyorum"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kenti uçuracak projelerle İzmir'e geldiklerini belirterek, "İzmir'in şanı bütün dünyada duyulacak buna söz veriyorum" dedi.

Bakan Eroğlu, Anneler Günü nedeniyle Buca'daki Kaynaklar ve Gaziemir Sarnıç'daki piknik etkinliklerine katıldı. 

Afyonkarahisar Düzağaçlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin etkinliğinde konuşan Eroğlu, cenneti anaların ayağına seren bir dinin mensupları olarak bu günü çok önemsediklerini belirterek, tüm annelerin gününü kutladı.

İzmir'de 400 bin civarında Afyonkarahisarlı'nın yaşadığını, hemşehrilerinin desteğini beklediğini dile getiren Eroğlu, şöyle konuştu:

"En yatırımcı bakanı İzmir'e istiyoruz' diye AK Parti Genel Merkezine çok sayıda telefon ve faksla talep edilmem üzerine Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 'seni İzmir'den istiyorlar' dedi ve görevlendirdi. Biz de milletin adayı olarak İzmir'e geldik. İzmir'i uçurmak üzere muhteşem bir gelişim için bir tır dolusu projeyle geldik. İzmir'in şanı bütün dünyada duyulacak buna söz veriyorum çünkü arkamda milletimiz, hemşehrilerim var. Buradaki yavrularımıza dünyanın incisi bir İzmir hazırlayacağız."

Ahlatlılar Derneği, Ege Bölgesi Adilcevazlılar Derneği, Dinar Kadilar-Okçular Kültür ve Dayanışma Derneği ile Nuh köylülerinin de etkinliklerine katılan Eroğlu'na eşi Hatice Eroğlu,  AK Parti İzmir Milletvekili adayları Cemil Şeboy ve Necip Nasır eşlik etti.

Eroğlu, etkinlikte 90 yaşındaki Hatice Keskiç'in elini öperek Anneler Gününü kutladı. Keskiç'in duası üzerine Eroğlu, kendilerini ayakta tutanın anadolu insanın duaları olduğunu söyledi.

Eroğlu'na, Afyonkarahisar Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı atkı ve forma, Adilcevazlılar Derneği Başkanı Şakir Tutçu da baston hediye etti. 

Piknikte sahne alan Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Tahsin Duru'nun söylediği "İzmir'in kavakları" türküsüne eşlik eden Eroğlu, piknik alanında denk geldiği ve kaybolduğunu öğrendiği kız çocuğunu da ailesine teslim etti.