Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de:
- "Onların kırmızı çizgisi varsa yapacak bir şey yok. Makul şekilde uzlaşır ve kendi aldıkları oy oranına göre konuşurlarsa biz de ona göre uzlaşırız, uzlaşma olmazsa milletimiz zaten bunu görür. Hakem aziz milletimizdir"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Onların kırmızısı çizgisi varsa yapacak bir şey yok. Makul şekilde uzlaşır ve kendi aldıkları oy oranına göre konuşurlarsa ona göre biz de uzlaşırız,  uzlaşma olmazsa milletimiz zaten bunu görür. Hakem aziz milletimizdir" dedi. 

Eroğlu, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, ramazan ayının huzur içinde geçtiğini, nice bayramlara kavuşmayı arzu ettiklerini kaydetti ve tüm vatandaşların bayramını kutladı. 

Türkiye 'nin etrafında bir ateş çemberi olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, "Yunanistan'da kriz var. Türkiye bu çemberin içinde gül bahçesi gibi. Hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Bizim büyük hedeflerimiz var" dedi.

Seçimden yeni çıktıklarını hatırlatan Eroğlu, şöyle konuştu:

"Milletimiz böyle takdir etti. Vatandaşlar şimdi diyor ki 'Biz yanlış yaptık, Türkiye'nin istikrara ihtiyacı vardı. 2023 hedeflerini yakalaması gerekiyordu' diyor. Yüzde 41 oy ile biz maalesef sevinemedik çünkü iktidar olmaya alışmıştık. Yüzde 48 bekliyorduk. Nasip böyleymiş. Bakıyorsunuz yüzde 13,25 alanlar zafer kazanmış edasındalar. Hatta başbakanlık makamını sunanlar var. Ama biz o düşüncede değiliz. Biz milletimizi seviyoruz. Ülkemizin menfaatleri AK Parti menfaatlerinin üzerindedir. Biz gayet mütevazi şekilde yaklaşıyoruz. Uzlaşmak için bütün imkanları zorluyoruz. Olmadığı takdirde 'ben koalisyon kurmak istemiyorum' diyeni zorla yakasından tutma şansımız yok. Milletimiz de bunu görüyor."

Koalisyon görüşmelerinde düşüncelerini samimiyetle ortaya koyduklarını, TBMM Başkanlığı seçiminde de sonuna kadar adaylarını desteklediklerini, farklı model arayışlarına girmediklerini söyleyen Bakan Eroğlu, "Millet de bunu çok takdir etti" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin "azınlık hükumetini arzulamaktansa milletin iradesini arzulayacaklarına" ilişkin açıklamalarını da basın mensuplarının sorusu üzerine değerlendiren Eroğlu, şöyle konuştu:

"Onların kırmızı çizgisi varsa yapacak bir şey yok. Makul şekilde uzlaşır ve kendi aldıkları oy oranına göre konuşurlarsa ona göre biz de uzlaşırız. Uzlaşma olmazsa milletimiz zaten bunu görür. Hakem aziz milletimizdir. Yeniden seçim düşüncemiz var ama bunu şimdi söylemek doğru değil ikinci tur başlayacak. Başbakanımız Bakanlar Kurulu'nda değerlendirme toplantısı yapacak. Görüşme neticesine göre karar vereceğiz."

Bakan Eroğlu, toplantıda İzmir'e gelişinde eli boş gelmediğini, bugün tanıtımını gerçekleştirdiği 8 projeyi hayata geçireceklerini kaydetti. 

AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım ise partide yeni veya tekrar seçim beklentisi olduğunu, bir sonraki seçimlerde daha iyi sonuçlar elde edeceklerine inandıklarını söyledi.