Orman ve Su İşleri Bakanlığının İzmir'deki yatırımları

Orman ve Su İşleri Bakanlığının İzmir'deki yatırımları
Orman ve Su İşleri Bakanlığının İzmir'deki yatırımları
- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "İzmir'i dev yatırımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Bakanlık olarak son 12 yılda İzmir'e 30 milyar liradan fazla yatırım yaptık"

İZMİR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu "İzmir'i dev yatırımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Bakanlık olarak son 12 yılda İzmir'e 30 milyar liradan fazla yatırım yaptık" dedi. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Eroğlu, geçmişte İzmir'in yatırımlara hasret bırakıldığını, son 12 yılda hükumetleri tarafından yapılan muhteşem yatırımların bundan sonra da katlanarak devam edeceğini vurguladı.

Eroğlu, "İzmir'i dev yatırımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Bakanlık olarak son 12 yılda İzmir'e 30 milyar liradan fazla yatırım yaptık" ifadelerini kullandı.

Sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığının değil bütün yatırımcı kurumların İzmir'e özlediği ve hak ettiği yatırımları yapmak için seferber olduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"İzmir için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. İzmir artık eski İzmir değil. Daha modern daha gelişmiş bir şehir olacak. Ege 'nin incisi İzmir dünyanın da incisi olma yolunda ilerleyecek. 2003-2014 yılları arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak İzmir'de 20 adet baraj ve göleti tamamladık. Bu süre zarfında bizim tamamladığımız sulama tesisleri ve İl Özel İdaresi sulamaları ile 310.000 dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açtığımız arazilerle yılda 167,5 milyon TL gelir artışı sağladık."