Osmanlı Ocakları Ege Bölgesi Başkanlığı açıldı

Osmanlı Ocakları Ege Bölgesi Başkanlığı açıldı
Osmanlı Ocakları Ege Bölgesi Başkanlığı açıldı
İZMİR (AA) - Osmanlı Ocakları Ege Bölgesi Başkanlığı, törenle açıldı.Mehteran Takımı'nın konser verdiği açılış töreninde Osmanlı dönemi kıyafetleri...

İZMİR (AA) - Osmanlı Ocakları Ege Bölgesi Başkanlığı, törenle açıldı.

Mehteran Takımı'nın konser verdiği açılış töreninde Osmanlı dönemi kıyafetleri giyen görevliler vatandaşlara Osmanlı macunu, lokma ve şerbet ikram etti.

Törende konuşan Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Osmanlı Ocakları'nın her türlü siyasi oluşumun üstünde ecdada, milli ve manevi değerlere sahip çıkan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarını desteklediklerini bildiren Dişli, "Ecdadımızın güzel ahlakını, başarılarını, devlet ve aile yapısını tek tek gençlerimize anlatan, bu hizmetleri yapan sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını destekliyoruz. Bu sivil toplum kuruluşuna başkaca bir anlam yüklemek yanlış olur. Önemli olan güven vermektir, istikrardır. Herşeyden önce nerede bulunursanız bulunun sizlere inananlara güven vereceksiniz. Şu anda bir seçim ortamındayız. Ben burada siyasi bir mesaj vermek istemiyorum ama ben AK Parti 'nin kurucularındanım ve AK Parti milletvekiliyim. Ne demek istediğimi burada bulunanların çok iyi anladığından şüphem yok" diye konuştu.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Abdülkadir Canpolat da Türkiye 'nin önünde 2023 ve 2071 hedeflerinin bulunduğunu bu hedeflere giderken Osmanlı ocakları olarak Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Roman, Alevi, Sunni gayri müslim demeden herkesi kucaklayan bir Osmanlı anlayışıyla hareket ettiklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Osmanlı Ocakları Karşıyaka İlçe Başkanlığı, İzmir İl Başkanlığı ve Ege Bölge Başlanlığı'nın açılışı yapıldı.

Açılışa, AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, ile AK Parti İzmir milletvekili adayları Kerem Ali Sürekli ve Tansu Kaya ocak üyeleri ve davetliler katıldı.