Ova yolu asfaltlama çalışmaları

Ova yolu asfaltlama çalışmaları
Ova yolu asfaltlama çalışmaları
- İzmir Büyükşehir Belediyesince sürdürülen ova yolu asfaltlama çalışmalarında 4 bin kilometreye ulaşıldı - Bu yıl planlanan çalışmalarla birlikte İzmir-Madrid arasındaki mesafe kadar asfalt yol yapılmış olacağı bildirildi

İZMİR (AA) - Üretici ve alıcıların tarlalara daha kolay ulaşımını sağlamak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen ova yolu asfaltlama çalışmalarında 4 bin kilometreye ulaşıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, tarlalara daha kolay ulaşım sağlamak ve ürün kalitesini artırmaya katkı vermek için başladığı ova yolu asfaltlamalarında 3 bin 960 kilometreye ulaştı. Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı sonuna kadar planlandığı 150 kilometre yolun daha asfaltlanmasıyla birlikte, bu için İzmir-Madrid arasındaki mesafeyi (4 bin 125 km) yakalamış olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesince 2004 yılında başlatılan ova yollarının düzenlenmesi projesi kapsamında bugüne kadar 19 milyon 760 bin metrekarelik üretim yolunun sathi kaplamasını gerçekleştirdi.

Dev proje kapsamında 5 metre genişliğinde 3 bin 960 kilometre yolu asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, yıl sonunda kadar da 150 kilometre yolu daha asfaltlayacak. Büyükşehir Belediyesi, ova yolu çalışmaları için bugüne kadar 373 milyon lira harcadı.

 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ulaşım

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  2015