Pekdaş ilk görev yılını değerlendirdi

Pekdaş ilk görev yılını değerlendirdi
Pekdaş ilk görev yılını değerlendirdi
- Konak Belediye Başkanı Pekdaş: "Şehrin değerlerini şehre kazandırıyoruz"

İZMİR (AA) - Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, ilk görev yılına ilişkin değerlendirmesinde şehrin değerlerini şehre kazandırdıklarını açıkladı. 

Pekdaş, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından geçen 1 yıllık hizmet süresini Tarihi Asansör'deki basın toplantısında anlatan Pekdaş, katılımcı ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını, halkın parasıyla oluşan belediye bütçesini harcarken adil ve şeffaf bir yönetim sergilediklerini belirtti.

Şehrin değerlerini şehre kazandırdıklarını vurgulayan Sema Pekdaş, halkın fikir ve düşüncelerini ön planda tuttuklarını, altyapıdan spora, kültür-sanattan sosyal projelere kadar pek çok alanda yapılan hizmetlerde bu yönetim anlayışını uyguladıklarını anlattı.

- İş barışı sağlandı 

Göreve geldiklerinde karşılaştıkları sorunların başında belediye şirketi MERBEL'in yaşadığı ihale krizi olduğunu hatırlatan Sema Pekdaş, sorunu çözüme kavuşturmak için yoğun mesai harcadıklarını ve çalışan personeli mağdur etmediklerini söyledi. 

 İş barışını sağlayan adımlar attıklarını vurgulayan Pekdaş, en düşük işçi maaşına yüzde 50 civarında bir iyileştirme yaptıklarını belirtti. 

Kentin anayasası olarak kabul edilen imar planları konusuna da ağırlık verdiklerini ifade eden Sema Pekdaş, Planlama Müdürlüğü'nün sorunları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarının sürdürdüğünü belirtti.

Araç filosunu genişlettiklerini, temizlik seferberliği başlattıklarını, kaldırım işgalleri ve sokak düzenlemelerine yönelik denetimleri sıklaştırdıklarını dile getiren Pekdaş, tarihi binaların da şehre kazandırılması için çalışma yürüttüklerini anlattı.