Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:
Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:
- "Perşembe akşamı çok güzel bir ortamda kazanmak en büyük hedefimiz olacak"

İZMİR (AA) - THY Avrupa Ligi C Grubu'nda perşembe günü Barcelona Lassa'yı konuk edecek Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Perşembe akşamı çok güzel bir ortamda kazanmak en büyük hedefimiz olacak" dedi.

Sarıca, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda  Anadolu Efes karşısında son topa kadar oyun içinde kaldıklarını ve kazanacak duruma kadar geldiklerini bildirdi.

Ligde Beşiktaş Sompo Japan karşısında da farklı kazanmalarının kendileri için önemli olduğunu belirten Sarıca,  "Basketbol Süper Ligi'ne güzel bir başlangıç oldu. Özellikle topu çok paylaştığımızı söyleyebiliriz. Bu beni memnun eden en önemli unsurdu. Bu kadar kısa sürede bu anlayışın takım olarak benimsenmesi gelecek için umut vericiydi" ifadelerini kullandı.

İlk kez mücadele edecekleri THY Avrupa Ligi'nde Barcelona Lassa ile karşılaşacaklarını hatırlatan Sarıca, şunları kaydetti:

"Bütün kentte bu heyecanı yaşıyoruz. Avrupa Ligi'nde amacımız gidebildiğimiz yere kadar gidebilmek ve burada kalıcı olabilmek. Perşembe akşamı çok güzel bir ortamda kazanmak en büyük hedefimiz olacak. Başarırız, başaramayız ama oyunun içinde olacağız. Her zaman olduğu gibi son topa kadar mücadele edeceğiz."