Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:
Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca:
- "Hücum anlamında ilerleyen günlerde biraz daha akıcı ve formda olmamız gerekiyor"

İZMİR (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi C Grubu'nda 19 Kasım Perşembe günü Barcelona Lassa'ya konuk olacak Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Hücum anlamında ilerleyen günlerde biraz daha akıcı ve formda olmamız gerekiyor" dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, Spor Toto Basketbol Ligi ve THY Avrupa Ligi'nde arka arkaya zorlu maçlar oynadıklarını belirtti.

Spor Toto Basketbol Ligi'nde rakiplerinin puan kaybettiği haftada kazanarak liderliği sürdürmelerinin moral olarak çok önemli olduğunu bildiren Sarıca, şunları kaydetti:

"Hafta içinde oynadığımız Stelmet Zielona Gora ve Royal Halı Gaziantep maçlarında savunma olarak çok uyumlu olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu bizim direncimizi gösteriyor. Ama hücum anlamında ilerleyen günlerde biraz daha akıcı ve formda olmamız gerekiyor. Bu hafta Avrupa Ligi'nde Barcelona Lassa, ligde de Fenerbahçe ile deplasmanda çok zorlu maçlar oynayacağız. Tüm karşılaşmaların sahadaki performansla kazanıldığı ve kaybedildiğine inanıyorum. Böyle bir kapasitemiz var ama elbette çok zor iki deplasmana gidiyoruz. Ayrı ayrı düşünüp ikisini de kazanmak için oynayacağız." 

Pınar Karşıyaka'da Justin Carter ve Palacios'un sakatlıkları devam ediyor.