Pınar Karşıyaka'da gözler play-off'a çevrildi

Pınar Karşıyaka'da gözler play-off'a çevrildi
Pınar Karşıyaka'da gözler play-off'a çevrildi
- Başantrenör Sarıca: - "Play-off'u en iyi yerde bitirmek istiyoruz"

İZMİR (AA) - Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonun son maçında dün Muratbey Uşak Sportif'i mağlup eden Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Play-off'u en iyi yerde bitirmek istiyoruz" dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, normal sezonu Muratbey Uşak Sportif galibiyetiyle tamamladıklarını ve sezon başında koydukları hedef doğrultusunda ligi ilk 4 içinde bitirdiklerini kaydetti.

Takım olarak uzun bir aradan sonra ilk 4'te yer aldıklarını belirten Sarıca, "Dördüncü olmak bizi mutlu etti. Artık play-off'a hazırlanacağız. Önümüzde 12-13 günlük süreç var. Play-off'u en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Takımımı tekrar tebrik ediyorum" dedi.

Pınar Karşıyaka, play-off çeyrek finalinde ligi 5. sırada bitirecek ekiple karşılaşacak. Toplam 2 galibiyete ulaşacak takımın yarı finale çıkacağı seride ilk maçı İzmir'de, rövanş karşılaşmasını ise deplasmanda yapacak Pınar Karşıyaka, gerekirse üçüncü müsabakayı yine İzmir'de oynayacak.

İzmir temsilcisi yarı finale çıkması halinde, ligi lider bitirecek ekiple 8. tamamlayacak takımın eşleşmesinin galibiyle rakip olacak.

En son 2003-2004 sezonunda ligi 4. sırada tamamlayan Pınar Karşıyaka, o sezon play-off çeyrek finalinde Tuborg'u saf dışı bıraktıktan sonra yarı finalde Anadolu Efes'e elenmişti.