Pınar Karşıyaka'dan kura değerlendirmesi

Pınar Karşıyaka'dan kura değerlendirmesi
Pınar Karşıyaka'dan kura değerlendirmesi
- Kulüp genel menajeri Çınar: - "Önce bu grubu geçip, adım adım önümüze bakacağız"

İZMİR (AA) - Bu sezon ilk kez mücadele edeceği THY Avrupa Ligi'nde C Grubu'nda yer alacak Pınar Karşıyaka'nın genel menajeri Selim Çınar, "Önce bu grubu geçip, adım adım önümüze bakacağız" dedi.

Çınar, yaptığı açıklamada, hiçbir grubun kolay olmadığını, zorlu grupta ellerinden geleni yapmak istediklerini kaydetti.

Kadrolarının geçen seneye göre çok değişeceğini belirten Çınar, "Şampiyonluğun ardından hızlı bir sürece girdik ama güçlü bir yapı olacaktır. Karşıyaka'nın son bir kaç yıldır sergilediği basketbolu sahaya yansıtacak bir kadro oluşturacağız" dedi.

Çınar, THY Avrupa Ligi'ne ilk kez katıldıklarını hatırlatarak, "Yeni bir eşikten geçiyoruz. Elbette camiada bunun heyecanı çok büyük. Özellikle bu ekipleri Karşıyaka'da izleyecek olmak ayrı bir heyecan oluşturuyor herkeste. Önce bu grubu geçip, adım adım önümüze bakacağız" diye konuştu.

- Rakipler

C Grubu'nda İspanya'dan Barcelona, Yunanistan'dan Panathinaikos, Rusya 'dan Lokomotiv Kuban, Litvanya'dan Zalgiris Kaunas ve Polonya ekibi Stelmet Zielona ile mücadele edecek Pınar Karşıyaka, geçen yıl ULEB Avrupa Kupası'nın ilk turunda Lokomotiv Kuban ve Stelmet Zielona ile aynı grupta yer almıştı.

Lokomotiv Kuban'a her 2 maçta da mağlup olan Pınar Karşıyaka, Polonya ekibi Stelmet Zielona'ya karşı 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet almıştı.