Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- İzmir Emniyet Müdürü Uzunkaya, Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verdi

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verdi. 

Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlenen resepsiyonda, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve Fatma Uzunkaya davetlileri kapıda karşıladı.

Resepsiyona İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin, emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, görevdeki emniyet müdürleri, polis memurları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü anısına yaptırılan pastayı, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin ve İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya birlikte kesti.

Burada konuşma yapan Uzunkaya, Türk polisinin vatandaşlardan aldığı destek ve güvenle büyük başarılar yakaladığını ifade etti. Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü haftasını İzmir'de de dolu dolu geçirdiklerini ve güzel bir resepsiyonla taçlandırdıklarını kaydeden Uzunkaya, "Bu yıl daha kapsamlı ve görselliği yüksek bir hafta geçirdik. Polis teşkilatımız vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için 24 saat aralıksız çalışıyor. Aynı zamanda toplumda farkındalık oluşturacak sosyal etkinliklere ve projelere de imza atıyor. Hafta dolayısıyla sosyal etkinliklerimizin finallerini ve ödül törenlerini de yaptık. Birlik ve beraberlik içinde daha nice kuruluş yıl dönümlerinde bir arada olmayı diliyorum" şeklinde konuştu. 

Resepsiyon, emniyet teşkilatının anlatıldığı sinevizyon gösterisi ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.