Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: "Her şey bir anda olmuyor, bu kadromuzla yarı final bize biraz bol gelirdi" - "Bu güzel atmosferde yarı final hediye etmek veya galibiyetle kupaya veda etmek isterdik" - Gran Canaria Başantrenörü Reneses: - "Böyle bir atmosferde basketbol oynamak bizim için zevkliydi"

İZMİR (AA) - Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası çeyrek finalinde İspanyol temsilcisi Gran Canaria'ya elenen Pınar Karşıyaka'da, başantrenör Ufuk Sarıca, "Her şey bir anda olmuyor, bu kadromuzla yarı final bize biraz bol gelirdi" dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, buraya kadar gelen ve çeyrek final oynayan takımıyla gurur duyduğunu söyledi.

Kulüp adına 3-4 sene önce ULEB Avrupa Kupası'nda çeyrek finali konuşmanın ve hayal etmenin mümkün olmadığını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

"Ama bugün sahada yarı finale çıkma maçını oynayan Pınar Karşıyaka vardı. 4-5 aydır, haftada 3 maç oynuyoruz. Bu güzel atmosferde yarı final hediye etmek veya galibiyetle kupaya veda etmek isterdik. Teknik anlamda ilk yarıda çok basit hatalar yaptık. Geriye düştük ama planladığım şekilde tam istediğim zamanda 4 sayılık farkı yakaladık. Ancak 2 veya 3 hücumdan boş döndük, onları değerlendirsek, turu bize getirecek skoru yakalayabilirdik.

Her şey bir anda olmuyor, bu kadromuzla yarı final bize biraz bol gelirdi. Geçen sene son 32 takım arasına kalmıştık, bu şartlarımızı, organizasyonumuzu ilerleterek üzerine gidersek Pınar Karşıyaka Euroleague adayı olacaktır. Gran Canaria'yı tebrik ediyorum."

-Gran Canaria cephesi

Gran Canaria Başantrenörü Aito Garcia Reneses ise ULEB Avrupa Kupası nedeniyle uzun seyahatler yaptıklarını, bu nedenle kendileri için zor bir kulvar olduğunu belirterek, "Galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Böyle bir atmosferde basketbol oynamak bizim için zevkliydi. Buraya gelirken de kendimize güveniyorduk" dedi.

İzmir'de herhangi bir güvenlik sorunuyla karşılaşmadıklarını kaydeden Renesses, "Emniyet önlemleri çok iyi alınmıştı. Zaten sosyal medyadaki yazılanlara çok önem vermemiştim. Bizim için en büyük sorun ilk yarıda Dixon oldu, onu da ikinci yarı rahat bir şekilde geçtik" diye konuştu.