Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: "Maçın hakkının bu olduğunu düşünmüyorum ama Darüşşafaka Doğuş da geri adım atmayıp maçı kazandı" - Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Mahmuti: "Böyle 1 farkla biten müsabakalarda her iki takımı da tebrik etmek lazım"

İZMİR (AA) - Türkiye Basketbol Ligi'nde Darüşşafaka Doğuş'a 80-79 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Ufuk Sarıca, "Maçın hakkının bu olduğunu düşünmüyorum ama Darüşşafaka Doğuş da geri adım atmayıp maçı kazandı" dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, basketbolseverler için heyecanlı geçen bir maçı dramatik şekilde kaybettiklerini söyledi.

Müsabakada iki defa açık farkla öne geçtiklerini kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

"Maçın hakkının bu olduğunu düşünmüyorum ama Darüşşafaka Doğuş da geri adım atmayıp maçı kazandı. Küçük detayların ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Kritik anlarda kaçırdığımız 3 turnike var. Hele 13 sayı öndeyken tecrübeli oyuncumuzun kaçırdığı bir turnike var. Atabilsek daha farklı olacaktı ama ivme değişti. Bir maç değil daha büyük şeyler kaybettik. 3 senedir söylediğim bir hayalim var. Hala 3. olma şansımız var ama Euroleague için büyük bir avantajı kaybettik. Ancak hala ilk 4'ün içindeyiz.  Sezon başında kimse bu takıma bu şansı vermiyordu. Hatalarımızı değerlendirip, kalan 4 maçımızda en iyi sonuçları almak için uğraşacağız."

- Darüşşafaka Doğuş

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, maça iyi başlamalarına rağmen daha sonra boş atışları kaçırdıklarını söyledi.

Bu sırada Pınar Karşıyaka'nın hızlı hücumlarla sayı bulduğunu kaydeden Mahmuti, şöyle konuştu:

"İzmir'de zor bir atmosferde oynadık. Basketbol açısından Karşıyaka taraftarı kendi takımını destekliyor ve kendileri açısından olması gereken bir atmosfer. İkinci devreye biraz daha dinamik başlamak istiyorduk. Ancak üçüncü periyodun sonunda ve 4. periyotta daha agresif olup, çok değerli bir galibiyet aldık. Böyle 1 farkla biten müsabakalarda her iki takımı da tebrik etmek lazım. Geri dönüşü sağlayıp maçı kazanmayı bildik"