Ramazan ayı hazırlıkları

Ramazan ayı hazırlıkları
Ramazan ayı hazırlıkları
- Torbalı Belediyesi, kurmuş olduğu "Ramazan Sokağı"yla vatandaşlar arasında dayanışma ve sosyal buluşmalara ev sahipliği yapmayı planlıyor.

İZMİR (AA) - Torbalı Belediyesi, kurmuş olduğu "Ramazan Sokağı"yla vatandaşlar arasında dayanışma ve sosyal buluşmalara ev sahipliği yapmayı planlıyor. 

Ramazan ayı boyunca, ilçenin belirli yerlerinde verilecek sokak iftarlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışacaklarını dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, etkinlik programının ana temasının, "kardeşlik", "hoşgörü", "dayanışma" ve "ortak değerleri paylaşma" olduğunu belirtti.

Toplumun bütün kesimlerini hoşgörü, sevgi ve dayanışma sokağında buluşmaya davet eden Görmez, "Hepimizin her zamankinden daha çok birbirimizle anlamaya, birbirimize gülümsemeye, selamlamaya ihtiyacımız var. Ramazan bereket, hoşgörü, sabır ve yardım ayıdır. Özellikle aileleri, çocuklarıyla birlikte sokağımıza bekliyoruz. Kendilerine ikramlarımız da olacak" dedi. 

Sahura kadar hizmet verecek "Ramazan Sokağı"nda Kur'an tilaveti, geleneksel Türk sanatları, semazen ve mehteran gösterilerinin yanı sıra, müzik dinletileri de olacak. 


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Müzik

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  yaşar