Romanya'nın İzmir Başkonsolosu Stefan:

Romanya'nın İzmir Başkonsolosu Stefan:
Romanya'nın İzmir Başkonsolosu Stefan:
"İzmir, bizim için Türkiye'nin dışa açılan bir kapısı. İzmir'de çok önemli projelerimiz var"

İZMİR (AA) - Romanya'nın İzmir Başkolosluğuna atanan Miora Stefan, İzmir'in Türkiye'nin dışa açılan bir kapısı olduğunu, kent için çok önemli projelerinin bulunduğunu belirtti.

İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Stefan, Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Stefan, görev yaptığı sürece birlikte ortak çalışmalar yapmak istediklerini, sadece İzmir'de değil Marmaris, Bodrum, Fethiye, Mersin ve diğer bölgelerdeki iş adamlarına da yardımcı olduklarını anlattı.

"İzmir, bizim için Türkiye'nin dışa açılan bir kapısı. İzmir'de çok önemli projelerimiz var" ifadelerini kullanan Stefan, Vali Toprak'ı 27 Kasım'da kutlayacakları Romanya Milli Günü'ne davet etti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ise Türkiye ile Romanya arasında geçmişten gelen ve günden güne gelişen çok yönlü ilişkiler, dostluklar olduğunu belirtti.

Romanya'da Türk iş adamlarının çok çeşitli sektörlerde katkı sağladığını, Türkiye'de ise Romanya'dan gelip çalışma yapanların bulunduğunu anlatan Toprak, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha ileriye götürülmesi adına ortak çalışmalar yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toprak, Stefan'a yeni görevinde başarı diledi.