Saadet Partisi İzmir teşkilatı bayramlaştı

Saadet Partisi İzmir teşkilatı bayramlaştı
Saadet Partisi İzmir teşkilatı bayramlaştı
- İl Başkanı Sakartepe: "Yeni hükumetten Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını çözmesini ve sivil bir anayasa yapmasını bekliyoruz"

İZMİR (AA) - İzmir'deki Saadet Partililer, partilerinin il başkanlığı binasında düzenlenen etkinlikte bayramlaştı. 

Basmane'deki il başkanlığı binasındaki etkinliğe Saadet Partisi il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili katıldı. 

Saadet Partisi İl Başkanı Bayram Sakartepe, etkinlikte yaptığı konuşmada genel seçimlerin üzerinde bir aydan uzun bir süre geçtiğini anımsatarak, yeni hükümetin hemen kurulması gerektiğini söyledi. 

Sakartepe, hükümetin kurulamazsa hiç vakit kaybetmeden seçimlerin yenilenmesi gerektiğini belirterek, "Millet olarak kaybedecek zaman yoktur. Parti liderlerinin toplumu geren, ümitsizliğe iten kavgacı söylemleri bir an önce terk ederek, toplumun her kesimini kucaklayan, birlik ve beraberliğimizi öne çıkaran tavırları sergilemeleri gerekmektedir" dedi. 

- "Çin'i şiddetle kınıyoruz"

Dünyanın değişik coğrafyalarında Müslümanlara yapılan zulümlerin artarak devam ettiğini belirten Sakartepe, şöyle konuştu: 

"Doğu Türkistan'da kardeşlerimize yapılan asimilasyon, oruç ve ibadet yasağını, zorla kısırlaştırma politikalarını uygulayan Çin yönetimini şiddetle kınıyoruz. Her zaman olduğu gibi dünyanın bu zulümler karşısında sessiz kalmasını da hayret ederek izliyoruz. Başta Doğu Türkistan olmak üzere Irak, Suriye , Mısır, Filistin, Burma, Libya'da bulunan kardeşlerimizin ülkelerinde barış ve özgürlük içinde yaşamaları için kendilerine dua ediyoruz."

Bu zulümlerin ancak İslam birliğinin kurulması ile sona ereceğini savunan Sakartepe, İslam birliğini de Milli Görüş'ün kuracağını ifade etti.