Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmir'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmir'de
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu İzmir'de
- Bakan Müezzinoğlu: "Bu millet her seçimde bizim arkamızda güçlü durdu, destek verdi. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde de ülkemizin demokrasisi, sandığın iradesi adına yeniden, yeni yeni başarılara koşacak AK Parti iktidarına güç verecek bir süreci yaşayacağız" - "Bundan sonraki süreçte de bu ülkeye, bu millete, ülkenin her köşesine, İzmir'e yeni yeni projelerle hizmet edecek ve 2023'te, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde muasır medeniyet seviyesinin üzerinde çıkmış bir Türkiye'yi inşallah başaracağız"

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde, milletin kuruluşundan bugüne kadar destek verdiği AK Parti 'yi, yeni başarılara koşmak üzere yeniden iktidara taşıyacağına inandığını ifade ederek, "Bundan sonraki süreçte de bu ülkeye, bu millete, ülkenin her köşesine, İzmir'e yeni yeni projelerle hizmet edecek ve 2023'te, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde muasır medeniyet seviyesinin üzerinde çıkmış bir Türkiye 'yi inşallah başaracağız" dedi. 

Müezzinoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ı makamında ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 12 yıldır birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da "sessiz devrim" olarak adlandırılabilecek önemli bir değişim ve dönüşümü hayata geçirdiğini ifade etti. 

Her yıl 100 binlerle ifade edilen sayıda insanın 10 yıl öncesine kadar yurt dışında sağlık hizmeti almayı tercih ettiği Türkiye'nin, gelinen noktada sağlık hizmeti almak için 500 binlerle ifade edilen sayıda yabancıyı çeker hale geldiğine işaret eden Müezzinoğlu, tüm bunların başarılmasındaki kilit noktanın, milletin imkanlarının yine millete döndürülmesi olduğunu söyledi. 

Müezzinoğlu, AK Parti'nin siyaseten gerçekleştirdiği en büyük başarının da bu anlayış olduğunu dile getirerek şöyle devam etti: 

"AK Parti'nin belkide siyaseten en büyük başarısı, milletine inanmak ve milletin imkanlarını da yine millete hizmet olarak çevirebilme anlayışı oldu. O anlayışımızı her geçen gün daha iyi noktalara taşıyoruz. Şimdi artık normal devlet hastanelerini bir taraftan hızla yaparken, sağlıkta dünyayla yarışır, hatta gelişmiş ülkelerin standardını geçecek hedefleri de şehir hastaneleriyle koyuyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde inşallah 2017-2018'de şehir hastanelerimizi de bu ülkeye, bu paralelde İzmir'e de kazandırdığımızda hem İzmir'in sağlık hizmeti sunumları farklı noktaya gelmiş olacak, hem İzmirimiz sağlık turizminde farklı bir bölgesel altyapıyı kazanmış olacak. İnanıyorum ki,  bütün dinamikler her geçen gün istikrarlı bir şekilde devam edecektir."  

-" Atatürk 'ün vasiyetine sahip çıkıyoruz" 

Müezzinoğlu, iktidarları süresince tek güç olarak milleti gördüklerini, ona inandıklarını ve milletin de her seçimde arkalarında durduğunu dile getirdi. 

Bu süreçte partilerinin kapatılmak istendiğini, birilerinin "demokrasi yalnız sandık değildir" diyerek milli iradeyi, onun hak ve hukukunu zedelemek istediğini ama AK Parti kadroları olarak buna asla müsaade etmediklerini ifade eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti: 

"Bu millet de her seçimde bizim arkamızda güçlü durdu, destek verdi. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde de ülkemizin demokrasisi, sandığın iradesi adına yeniden, yeni yeni başarılara koşacak AK Parti iktidarına güç verecek bir süreci yaşayacağız. 7 Haziran'dan sonra inşallah 4 yıl süresince yine Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün bize vasiyet olarak söylediği, 'muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye, muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türk milleti'... Birileri Büyük Önder'in gölgesinde yan gelip de yatıyor, birileri o gölgeden geçiniyor, birileri ise o söze, vasiyete sahip çıkarak bu ülkeyi, bu milleti o hedeflere götürmenin derdini taşıyor ve onun heyecanıyla geceli gündüzlü koşturuyor. AK Parti olarak bunun huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Allah'a şükürler olsun ki kuruluşumuzdan 14 yıl sonra, iktidarımızın 12. yılından sonra bu milletin huzuruna başımız dik, alnımız açık ve hala yeni yeni büyük projelerle geliyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu ülkeye, bu millete, ülkenin her köşesine, İzmir'e yeni yeni projelerle hizmet edecek ve 2023'te, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde muasır medeniyet seviyesinin üzerinde çıkmış bir Türkiye'yi inşallah başaracağız."

Bakan Müezzinoğlu, il başkanlığını ziyaretinde DSP'den istifa ederek AK Parti'ye üye olan Güzelbahçe Belediye Meclisi Üyesi İlhan Pınar'a parti rozetini taktı. 

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican da ziyaret anısına Müezzinoğlu'na üzerinde "nazar duası" yazılı porselen tabak hediye etti.