"Şampiyon kızlar"ın UEFA hedefi

"Şampiyon kızlar"ın UEFA hedefi
"Şampiyon kızlar"ın UEFA hedefi
- Türkiye Kadınlar Futbol Ligi'nin lideri Konak Belediyespor, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grup maçları öncesi son hazırlıklarını yapıyor

İZMİR (AA) - Türkiye Kadınlar Futbol Ligi'nin lideri Konak Belediyespor, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grup maçları öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 11 Ağustos'ta Bosna Hersek'te başlayacak grup maçlarına Narlıdere Ali Artuner Spor Sahası'ndaki antrenmanla hazırlanan  kadın futbol takımı ve teknik heyeti ziyaret etti.

Kulüp başkanı Zeki Günen ve yöneticilerle birlikte futbolcular ve teknik heyetle bir araya gelen Pekdaş, zorlu grup maçlarından galip çıkarak Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil etme arzusunu taşıdıklarını söyledi.

Konak Belediyespor Kulübü'nün yaşayan bir kulüp olduğunu dile getiren Pekdaş, kamu bütçesini yönetirken kanunlara bağlı olduklarını, İller Bankası'ndan gelen payın sadece binde 12'sini spor kulüplerine aktarabildiklerini, ilçedeki 24 amatör spor kulübüne 660 bin lirayı hakkaniyetli şekilde dağıtmayı amaçladıklarını kaydetti. 

Sema Pekdaş, Konak Belediyespor'un yaklaşık 4 milyon liralık borcunun bir bölümünü tasfiye ettiklerini açıkladı. 

Borçları öderken takımın etkili, verimli ve sürdürülebilir çalışmaları için de gayret sarf ettiklerini vurgulayan Pekdaş, hem Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına hem de yeni sezona hazır bir takımla çıkacaklarını ifade etti. 

Kulüp yöneticisi Zeki Günen de kulübün kapanması, devredilmesi, mali sıkıntılardan Şampiyonlar Ligi'ne gidilmemesi yönündeki iddiaların doğru olmadığını ifade ederek, "Konak Belediyespor takımı dimdik ayaktadır" dedi.

Teknik direktör Ali Alanç ise genç ve dinamik bir ekip kurduklarını, 29 kişilik çok kaliteli bir kadroya sahip olduklarını dile getirdi.

Ön eleme grup maçlarına en iyi şekilde hazırlandıklarını vurgulayan Alanç, "Hedefimiz geçmiş yıllardaki başarının daha üstüne çıkabilmek. Bir önceki sene turu atlamış ve ilk 16'ya kalmıştık. Bu yıl da hedefimiz ilk 16'ya kalıp deplasmanlı olarak oynamak istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz" dedi.